KBÜ KAMPÜS ALANINA İKİNCİ CAMİ İÇİN TEMEL ATILDI

Karabük Üniversitesi (KBÜ) kampüs alanı içerisinde yurtlar ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) evleri bölgesine yap

banner73
Güncel 25.11.2016, 18:04 25.11.2016, 18:04
32
KBÜ KAMPÜS ALANINA İKİNCİ CAMİ İÇİN TEMEL ATILDI
banner36

Karabük Üniversitesi (KBÜ) kampüs alanı içerisinde yurtlar ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) evleri bölgesine yapılacak olan Cami’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.


 
822Karabük Üniversitesi Demir Gül Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılacak olan Cami’nin temel atma törenine Karabük Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Rektör Prof. Dr. Refik Polat, İl Jandarma Komutanı Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Rektör Yardımcısı Mustafa Yaşar, İl Müftüsü Halil Bektaş, Dernek Başkanı Basri Gümüş ile akademik, idari personel ve TOKİ sakinleri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende açılış konuşması yapan Prof. Dr. Refik Polat, Tevbe Suresi’nin 18’inci ayetinin meali “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.” sözlerini hatırlatarak bu caminin projelendirmesinden bugüne kadar emeği geçenlerin bu ayetin sırrına ermiş olduklarını söyleyerek “Onlara gıpta etmemek mümkün değil” dedi.

Rektör Polat, Kuba’da kurulan ilk mescidin izinde bir yenisinin de burada inşa edilmeye başlandığını ve Kampüs alanı içerisinde ikinci caminin yapılmasının Üniversite ve öğrenciler açısından da katkı olduğunu söyleyerek yapılan caminin hayırlı olmasını diledi.

İl Müftüsü Halil Bektaş’ın yaptığı duanın ardından Cami’nin temeline ilk çimento, protokol üyelerinin düğmeye basmasıyla döküldü.
Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74