KARDEMİR'DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

KARDEMİR’de Önceliğimizin Her Zaman İş Sağlığı ve Güvenliği Olduğunu Unutmayacağız.

Güncel 06.05.2015, 18:02 06.05.2015, 18:02
23
KARDEMİR'DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
banner36

KARDEMİR’de Önceliğimizin Her Zaman İş Sağlığı ve Güvenliği Olduğunu Unutmayacağız.


 

Çalışkan, bilgili, özveri sahibi ve yetişmiş insan gücümüz, en kıymetli varlığımızdır.


 

IMG_60554-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası, Kardemir’de tüm çalışanlar arasında farkındalık yaratacak etkin programlara sahne oldu. Çalışanlarını en değerli varlığı olarak gören Kardemir, İş Salığı ve Güvenliği konusunda daha yüksek bilinç oluşturmak ve bu konudaki duyarlılıkları artırmak amacıyla İSG Haftasını anlamlı etkinliklerle kutladı.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanvekili Kamil Güleç’ in de katıldığı etkinlikler dün, Kok bataryaları önünde kurban kesimi ile başladı. Kardemir Eğitim Kültür Merkezinde bugün düzenlenen ana oturum ise, iş kazalarında hayatlarını kaybeden çalışanların manevi huzurlarında saygı duruşu ile başladı.

Genel Müdür’ünde Rol Aldığı Kısa Film
Kardemir Eğitim Kültür Merkezindeki kutlamalar, İSG haftası nedeniyle hazırlanan “ Önce Sen” isimli kısa filmin izlenmesi ile devam etti. Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz ve Genel Müdür Yardımcıları başta olmak üzere Başmüdür ve Ünite Müdürleri’ nin de rol üstlendiği “ Öne Sen” isimli kısa filmde, Kardemir çalışanlarının çocukları da rol aldılar. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda 10 Altın Kuralın anlatıldığı kısa filmde, İSG’nin önemine dikkat çektiler. Film gösteriminin ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü’ nün Kardemir’in 2014 yılı İş Sağlığı ve Güvenliğine ilişkin faaliyet sonuçlarını içeren sunumu gerçekleştirildi.

Genel Müdür’den Anlamlı Mesajlar;

IMG_6156Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz ise Kardemir’in Misyon ve Vizyonu ile başladığı konuşmasında, Dünya Çelik Birliği ve Dünya Çelikçilerinin İSG Yaklaşımına, prensiplerine ve taahhütlerine dikkat çekerek, sıfır kazalanma için neler yapılması gerektiği ve Kardemir Yönetici ve Çalışanları için İSG hedefleri konularında çalışanlarına önemli mesajlar verdi.

Ödüller Sahiplerini buldu…

Kardemir’de İSG haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerden bir diğeri ise düzenlenen yarışmalardı. Çalışanları arasında “ İSG” konulu slogan yarışması düzenleyen Kardemir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile de Karabük İl Genelindeki İlk ve Ortaöğretim Okulları arasında yine konusu İSG olan şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenledi. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

IMG_6229Kardemir’de 2014 yılında İş Kazası yaşamayan ünite başmühendisliklerinin de plaketle ödüllendirildiği etkinliklerde, Kardemir Öneri Sistemine ( KARÖS ) en fazla İSG önerisi veren Ünite de ayrıca ödüllendirildi.
Yorumlar (0)
27
açık
banner17
banner18
banner39
banner74