KARDEMİR İŞÇİSİ KAN VERECEK, CAN VERECEK

KARDEMİR A.Ş VE ÇELİK İŞ SENDİKASI TÜRK KIZILAY’I İLE BİRLİKTE ORGANİZASYONUNU YAPTIĞI KAN VERME KAMPANYASINA B

banner73
Güncel 01.10.2015, 17:09 01.10.2015, 17:09
17
KARDEMİR İŞÇİSİ KAN VERECEK, CAN VERECEK
banner36

KARDEMİR A.Ş VE ÇELİK İŞ SENDİKASI TÜRK KIZILAY’I İLE BİRLİKTE ORGANİZASYONUNU YAPTIĞI KAN VERME KAMPANYASINA BAŞLAYACAK


 

krdm_kan_verecek
KARDEMİR A.Ş ve Çelik İş Sendikası, Türk Kızılay’ı ile birlikte ‘Kan Ver, Can Ver’ sloganı ile yeni bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçiriyor.

KARDEMİR A.Ş’den yapılan açıklamada, “Kan üretilemiyor ve tek kaynağı insan. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşın, ülkemizdeki kan bağışı oranı ise halen yetersiz. Kardemir çalışanları bu düşünce ile kan vererek insan hayatına katkı sunacaklar” denildi.

Açıklamada ayrıca, Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılarından karşılamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı’nın kurumsal kan bağışçılarından biri olan Kardemir, Çelik İş Sendikası ve Karabük Kızılay Kan Bağış Merkezi ile birlikte “Kan Ver, Can Ver” sloganı ile yeni bir kan bağış kampanyası düzenlendiği kaydedildi.

KARDEMİR’de bugüne kadar çeşitli organizasyonlar ile yapılan kan bağış miktarını artırmayı hedefleyen kampanya, 05-09 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtilen açıklamada, “Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu bilinciyle, Kardemir çalışanları arasındaki kan bağış duyarlılığını artırmayı amaçlayan kampanyanın, her yıl aynı tarihler arasında düzenlenerek geleneksel hale getirilmesi planlanmıştır. 05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 10:00’da, Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi’nde, Kardemir Yönetimi, Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ve Kızılay Karabük Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serkan Kahveci’nin katılımı ile başlatılacak olan kampanya, Kardemir’deki 5 ayrı merkezde 5 gün sürecek ve 09 Ekim 2015 tarihinde son bulacaktır. Nisan ayından bu yana gerçekleştirilen toplantılar ile organizasyonu yapılan ve tüm tarafların çok güçlü niyet ve destekleri ile planlanan kampanya boyunca tüm Kardemir ve bağlı kuruluş çalışanları ile Kardemir’ de iş yapan firmalar “Bir Gün, Bir Yerde, Biri İçin” düşüncesiyle, kan verecek, can verecek ve hayat kurtaracaklar. Şirketimiz, Sendikamız ve tüm Çalışanlarımız; kurtarılacak hayatlara destek olmanın ve kurumsal sosyal sorumluluğumuzu bu yolla bir kez daha yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşayacaklar” ifadesine yer verildi.
Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74