KARDEMİR A.Ş, TBMM GÜNDEMİNDE

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN’İN OĞLUNUN ORTAĞI BEKİR ER

banner73
Güncel 25.06.2014, 18:00 25.06.2014, 18:00
28
KARDEMİR A.Ş, TBMM GÜNDEMİNDE
banner36

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN’İN OĞLUNUN ORTAĞI BEKİR EREN’İN KARDEMİR A.Ş’YE YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK ATANMASINI, CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KADİR GÖKMEN ÖĞÜT SORU ÖNERGESİ İLE TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI


 

krdm-kadir-ogut

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, KARDEMİR A.Ş'nin görev süresi dolan bağımsız yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Fazlı Ertüren’in yerine AKP Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in oğlunun ortağı olan Bekir Eren’i bağımsız yönetim kurulu üyesi atamasını Meclis gündemine taşıdı.

Eren'in üyeliğinin bazı çevrelerde tartışmalara yol açtığını ifade eden Öğüt, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde KARDEMİR A.Ş’nin bağımsız yönetim kurulu üyeliğine Bekir Eren’in getirilmesinin gerekçesini sordu.

CHP'nin Karabük'ten sorumlu vekili Öğüt ayrıca önergesinde şu soruları yöneltti:

- Bekir Eren'in bağımsız yönetim kurulu üyeliğine getirilmesinin Sayın Mehmet Ali Şahin’in oğlunun ortağı olması ile ilgisi var mıdır; aynı şekilde Sayın Şahin'in bu durumdan bilgisi var mıdır?

- Bekir Eren'in ortağı olduğu hukuk bürosunun Ankara'da faaliyet gösterdiği dile getirilmektedir. Bekir Eren aynı şekilde Ankara'da mı ikamet etmektedir? Eğer öyle ise neden yönetim kurulu üyeliğine getirilmiştir?
Yorumlar (0)
10
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74