KARABÜK'TE YAZ KUR'AN KURSLARI BAŞLIYOR

banner73
Güncel 19.06.2014, 17:32 19.06.2014, 17:32
8
KARABÜK'TE YAZ KUR'AN KURSLARI BAŞLIYOR
banner36
20140619AW122469_01Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş, Diyanet İşleri Başkanlığınca okulların tatile girmesiyle birlikte düzenlenen yaz kursları’nın 23 Haziran Pazartesi günü yapılacak açılış programlarıyla başlayacağını ve 22 Ağustos'ta sona ereceğini söyledi.

Bektaş, bu yıl "Camiye Koşalım, Kur'anla Buluşalım" sloganıyla yaz kurslarını başlattıklarını belirterek, “ Bütün mahalle ve köy camileri ile Kuran Kurslarında açılacak yaz kurslarına katılmak isteyen öğrencilerde yaş sınırı aranmamaktadır. Yaz kursları haftada beş gün ve günde üç saat olarak gerçekleştirilecek. Yaz Kuran Kurslarında, Kuranı Kerim okuma, namaz sureleri ve duaları ile anlamları, inanç, ibadet ve ahlakla ilgili temel dini bilgiler öğretilmektedir. Öğrencilerin yaz tatilinde olduklarını dikkate alınarak, kurslarımızda çeşitli kurum ve kuruluşlarla yaptığımız protokoller çerçevesinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de yer verilmektedir. Kurslarda okutulan Elifba, ders kitapları ve Kuranı Kerimler bütün öğrencilere Müftülüğümüzce ücretsiz olarak verilmektedir. Öğrencilerin bilgi ve yaş seviyeleri dikkate alınarak kendilerine uygun sınıflar oluşturulmaktadır.

Temel dini bilgilerin öğrenilmesinde camilerde açılan yaz kursları çok büyük önem arz etmektedir. Bu vesile ile gençler ve çocuklar aynı zamanda cami ile tanışmakta ve buluşmaktadırlar. Bu kurslardan beklenen verimin alınabilmesi için velilerin teşvik edici ve ödüllendirici olmaları büyük öneme sahiptir. Peygamber Efendimizin "Sizin en hayırlılarınız Kuranı öğrenen ve öğretenlerdir" hadisi şerifinin kapsamına girmek için öğrencileri, aileleri ve velileri "Camiye Koşalım, Kuranla Buluşalım" seferberliğine davet ediyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74