KARABÜK'TE TEK KİŞİLİK PROTESTO

Avukat Aykut Akgüç, boynuna astığı, ‘Yaşam, iş, aş faso, fiso değildir’ yazılı pankart ile AK Parti

Güncel 15.05.2014, 15:31 15.05.2014, 15:31
43
KARABÜK'TE TEK KİŞİLİK PROTESTO
banner36

Avukat Aykut Akgüç, boynuna astığı, ‘Yaşam, iş, aş faso, fiso değildir’ yazılı pankart ile AK Parti İl Teşkilatı önünde protestoda bulundu


 

tek-kisilik-eylem

Karabük'te Avukatlık yapan Aykut Akgüç, CHP'nin Soma ile ilgili verdiği araştırma önergesi AK Parti oylarıyla reddedilirken bir milletvekilinin “Bunlar fasa fiso’’ dediğini ileri sürerek, ‘Yaşam, iş, aş, fasa, fiso değildir’ yazısı ile AK Parti binası önünde eylem yaptı.

Bina önündeki caddede dolaşıp, bankta oturarak tek kişilik eylem yapan Akgüç, şöyle konuştu;

“Yaşam kutsaldır. Milletvekilleri halkın sözcüleridir. İhtiyaçları halk belirler. Milletvekilleri bu ihtiyaçlara cevap vermek ve ilgili yasaları çıkartmak zorundadırlar. CHP'li bir milletvekili Soma madenleri ile ilgili bir önerge vermiştir. AKP'li diğer bir milletvekili ise buna cevap olarak ‘faso, fiso bunlar’ diyerek olayı küçümsemeye ve göz ardı etmeye çalışmıştır. Arkasından meydana gelen olayda 300 gencecik insan yaşamını kaybetmiştir. Herkesi yaşam karşısında saygılı olmaya davet ediyorum”

Eyleminin bireysel olduğunu vurgulayan Av. Akgüç, birileri gelip kendisine bu konuda bir cevap verinceye kadar, eylemini sürdüreceğini söyledi.
Yorumlar (0)
14
açık
banner17
banner18
banner39
banner74