KARABÜK'TE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI

banner73
Güncel 15.12.2016, 12:05 15.12.2016, 12:05
30
KARABÜK'TE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI
banner36

Karabük’ün Ovacık ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası kapanan 34 köy yolu yeniden ulaşıma açıldı.


 
Karabük İl Özel İdare ekipleri, kar yağışı sonrası kar kalınlığının yer yer 50 santimetreye çıktığı Ovacık ilçesinde kapanan 34 köy yolunu yeniden ulaşım açtı.

Ekiplerin Ovacık'ta Kışlapazarı ve Ahmetler grup yolları ile Ekincik köy yolunda devam eden karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, personelin özverili çalışması sonrası kardan dolayı kapanan köy yollarının yeniden ulaşıma açıldığını söyledi.

4 greyder ve 1 kar bıçaklı kamyon ile çalışmaların devam ettiğini kaydeden Uzun, “İlimizde en yoğun kar yağışı Ovacık’ta hissedildi. Bizler de ekiplerimizi bu bölgeye yönlendirerek çalışmalarımızı geceden bu yana sürdürmekteyiz.

Şu anda 4 greyder, 1 kar bıçaklı kamyon ile çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle okul servisi ve diyaliz hastası olan köylerin evlerin olduğu güzergahları açmaktayız. Şu an 50 santimetre yüksekliğinde kar kalınlığı olan bölgeler var.

Bugün itibariyle olağanüstü bir durum olmazsa Ovacık’ta 265 kilometreden oluşan 34 köy yolumuzu açıp tekrar hizmete sunmuş olacağız” dedi.

Genel Sekreter Uzun vatandaşları da uyararak, “Köylerde kalan veya köylerine gitmek isteyen vatandaşlarımız, araçlarında mutlaka kar lastikleri takılı olsun ve yanlarında çekme halatları ile zincirlerini bulundurmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74