KARABÜKSPOR'DA 3. FERİDUN TANKUT DÖNEMİ 

KARABÜKSPOR OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNU YAPTI   KARDEMİR KARABÜKSPOR

Güncel 11.07.2015, 17:43 11.07.2015, 17:43
35
KARABÜKSPOR'DA 3. FERİDUN TANKUT DÖNEMİ 
banner36

KARABÜKSPOR OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNU YAPTI


 

KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI HİKMET FERUDUN TANKUT


krbspor-tankut-donemi-1

“KARABÜKSPOR BİR İŞÇİ TAKIMI VE BU TAKIMA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ” 


 

“YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR” 


 

“POPÜLİST YAKLAŞMA ŞANSIMIZ ASLA VE ASLA YOK. HİÇ KİMSE ENDİŞE DUYMASIN”


 PTT 1. Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor’un yapılan olağanüstü genel kurulunda, kulübün eski başkanlarından Hikmet Feridun Tankut, yeniden başkanlığa seçildi.

Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'nde yapılan kongrede Hikmet Feridun Tankut başkanlığındaki tek liste ile seçime gidildi. 7 kişiden oluşan yönetim kurulu sayısının 13'e çıkarıldığı kongrede Hikmet Feridun Tankut, 106 oyun tamamını alarak kulübün yeni başkanı olarak, üçüncü kez koltuğa oturdu.

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi Salonu’nda gündemin okunması ve divan kurulunda başkanlığa Taner Canyurt, üyeliklere Soner Alkan ve Kadir Onar’ın seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Kardemir Karabükspor Olağanüstü Genel Kurulu başladı. Yönetim ve denetim raporlarının okunmasının ardından gidilen seçimin ardından başkanlığa seçilen Hikmet Feridun Tankut, Kardemir Karabükspor'un bir işçi takımı olduğunu ve bu takıma hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

"YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR"
"Geçmişte yaptıklarımız, bugünden sonra Kardemir Karabükspor olarak gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır" diyen Tankut, “Karabükspor bizim, bu şehrin takımı. Kardemir'in, Çelik İş Sendikası'nın, emekçinin, işçinin takımı. Güzel günlerde alkışlamak etmiyor. Bugünlerde sahip çıkmak lazım yiğit düştüğü yerden kalkar. 1993’te düştüğünde 1996-1997’de yeniden çıktı. 1998’te düştükten sonra yeniden ayağa kalkarak Süper Lige taşıdık. Yine kalkacak düştüğü yerden. Güzel bir istikrarımız var. İlk çıktığımızda bir yıl, ikinci çıktığımızda 2 yıl, üçüncü çıktığımızda 5 yıl kaldık. İnşallah yeniden çıktığımızda Süper Lig’de kalıcı kalacağız bundan sonra. Karabükspor Karabükspor'u Süper Lig'e taşıma yolunda bu yola dün olduğu gibi bugün de elimizi değil, kafamızı koyacağız” dedi.

"TRANSFER ÇOK ZOR İŞ"
Kulübü olağanüstü kongreye taşıyan mevcut yönetimle 45 gündür transfer çalışmaları yaptıklarını belirten Tankut, bu süreçte karşılaştıkları zorlukları da anlattı. Tankut, şunları söyledi:

"Dün çok üzüldüğüm günlerden biriydi. Bir futbolcu Bursa'dan geliyor. Eşimi yolda 6 saat beklettim. Futbolcu söylediği saatten geç geldi. Oturduk, konuştuk. Söylediği rakamın hemen hemen aynısını verdim. 550 binde tam anlaşacağımız zaman bir telefon geldi. 'Süper Lig'den beni arıyorlar' dedi ve gitti. Karabük’e geldim bizde oynayan ve mukavelesi biten Yiğit İncedemir'le görüştüm. İsminin yiğit oluşu ile ‘Yiğit Düştüğü yerden kalkar’ sloganına uygun olduğu için kendisine duygusallıkla yaklaşıldı. Dediği rakamın tamamını verdik, el sıkıştık, öpüştük. Yönetime döndüm 'bitirdik' dedim, 5 dakika geçmeden bir telefon görüşmesi sonucu, 'Süper Lig'den bir takım istiyor beni başkanım kusura bakma, gidiyorum' dedi. Transfer çok zor iş."

krbspor-tankut-donemi-2

“POPÜLİST YAKLAŞMA ŞANSIMIZ ASLA VE ASLA YOK”
Bu sene işlerinin daha zor olduğunu ve mevcut kadroyla yollarına devam etmeleri halinde 35 milyon bir bütçe ihtiyaçlarının ortaya çıktığını da anlatan başkan Tankut, “Süper Lig'de 35 milyon lira olan gelir PTT 1. Lig'e düşünce 6.5 milyon liraya iniyor. Mevcut kadro süper lig için yapılmış bir takımdı. 6.5 milyon gelire düşünce takımın içini boşlatmak lazımdı. 35 milyon lira para olsa göndermeyeceğiz futbolcuları. Rakam küçük değil. Göndermeyen kulüplerin durumunu da biliyoruz. Örnekleri çok, amatör lige giden bir çok takım var. Dün takımı bozmadan tekrar çıkan Kayserispor 3 ayda 3'üncü yönetimine gidiyor. Tekrar tekrar kongre yapılıyor. 'Görünen 108 milyon lira, görünmeyenin ne olduğunu bilmiyoruz' diyorlar. Dolayısıyla biz hesaplı kitaplı hareket etmek mecburiyetindeyiz. Kardemir Karabükspor’umuzun bugününü de yarınını da düşünmek zorundayız. Popülist yaklaşma şansımız asla ve asla yok. Bir taraftan takımın içini boşaltıyoruz, bir taraftan da transfer yapıyoruz. Yüzde 90’ını çözdük, yüze 10’luk kısım kaldı. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Allah'a çok şükür tecrübemiz var. Her şeyin üstesinden geleceğiz. Mali portrede sıkıntıya girmeyeceğiz. Kardemir Karabükspor'umuzu hak ettiği Süper Lig’e taşımak için ne gerekirse yapacağız. Ama herkesin desteğine ihtiyacım var” diye konuştu.

Başkan Tankut daha sonra tebrikleri kabul ederken, kongreye, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Almanya Kardemir Karabüksporlular Derneği Başkanı Abdullah İnam ile delegeler katıldı.

Öte yandan Hikmet Ferudun Tankut Başkanlığındaki Kardermir Karabükspor yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

"Adnan Çebi, Tuncay Yıldız, Hakan Yılmaz, Aydın Derebaşı, Kürşat Yılmaz, Abdullah Adatepe, Seyit Ahmet Karabacak, Suat Aksu, Tolga Gül, Sebati Keskin, Mehmet Ali Özer ve Cihan Yılmaz."
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74