KARABÜKSPOR TUR ŞANSINDAN EMİN

 KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI MUSTAFA YOLBULAN  “ F

banner73
Güncel 16.08.2014, 23:01 16.08.2014, 23:01
12
KARABÜKSPOR TUR ŞANSINDAN EMİN
banner36
 KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI MUSTAFA YOLBULAN

 “ FRANSA’YA TUR ŞANSI ÜMİDİ İLE GİTMEK İSTİYORUZ” 

“AVRUPA KUPASI MAÇLARI BİZİM İÇİN AYNI ZAMANDA HAZIRLIK MAÇLARI GÖREVİ DE GÖRÜYOR” 

 “ SEZONA TAM HAZIR OLMAYAN FENERBAHÇE İLE LİGE BAŞLAMAK BİZİM İÇİN AVANTAJ”

“İSMAİL KARTAL’IN 14 YIL SONRA ESKİ TAKIMINA KARŞI FENERBAHÇE’NİN BAŞINDA YER ALMASI BİZİM İÇİN HOŞ BİR TESADÜF”

 

20140816AW169861_02Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, UEFA Avrupa Ligi Play-Off mücadelesinde St. Etienne karşısında çok iyi mücadele ederek Fransa’ya tur şansı ümidi ile gitmek istediklerini söyledi.
Takımın Düzce’deki kampını ziyaret eden Mustafa Yolbulan, takımın uyumunun ve arkadaşlık ortamının çok iyi olduğunu ve futbolcuların mutlu olduğunu belirterek, 21 Ağustos Perşembe günü kendi sahalarında oynayacakları St. Etienne maçına çok iyi hazırlandıklarını kaydetti.

“FRANSA’YA TUR ŞANSI ÜMİDİYLE GİTMEK İSTİYORUZ”

Takımın bugün akşam yapacağı son antrenmanının ardından Topuk Yaylası kampının sona ererek Perşembe günü oynayacakları UEFA Play-Off maçına kadar hazırlıklarına Karabük’te sürdüreceklerini kaydeden Yolbulan, “ St. Etienne ciddi kültürü olan kulüp ve bizim gibi işçi takımı. Fransa’nın köklü ve en fazla şampiyon olan takımı. Her ne kadar 1982 yılından bu yana şampiyonluğu olmasa da bunu sayı olarak geçen takımda yok. Her sene üst sıralarda yer alan bir takım. Hocamızın şu ana yaptığı incelemede, çok sert ve iyi oynayan sağlam bir takım. Bizim de bunun karşısında çok iyi mücadele etmemiz lazım. Rosenborg maçı gibi sahamızda gol yemeden ve en azından bir gol atıp Fransa’ya tur şansı ümidiyle gitmek istiyoruz. Burada seyircimize de ciddi görev düşüyor. Bilet fiyatlarında gerekli iyileştirmeyi yaptığımızı düşünüyorum. Stadın dolması lazım. 25 lira gibi bir fiyata UEFA maçında stat dolmuyorsa, o zaman seyircinin kendini sorgulaması lazım” dedi.

“ŞEHRİN BAYRAKLARLA DONATILMASI MUTLULUK VERİCİ”

Maç öncesi şehrin bayraklarla donatılmasının kendilerine ayrı bir mutluluk verdiğini de kaydeden Mustafa Yolbulan, “Demek ki şehirde bir kıpırdama olması gerekiyor ve Avrupa başarısı gerekiyormuş. Şehrin birçok kısmında farklı kurum ve kuruluşlar ile esnafların şehri bayraklar astığını gördük. Takımın Avrupa Ligi’nde mücadele etmesiyle birlikte şehirde hafifte olsa bir kıpırdama olduğunu görüyoruz, duyuyoruz. Bu bizim için memnun edici ve bunun devamının gelmesi önemli. Demek ki başarılı olmak lazım ve başarılı olunca destekte paralel olarak artacaktır. UEFA serüvenimiz devam etse de etmese de Karabükspor ileriyi hedefleyen bir takım. Bu sadece hocanın gücüyle, kadronun gücüyle ve yönetimin artısıyla olabilecek bir şey değil. Şehir desteği de çok önemli. Bunun için hem kombineye hem de biletlere talep bekliyorum. Kombine biletleri 22 Ağustos Cuma gününe kadar ara vererek bilet satışına ağırlık vermek için. Stat dolarsa, uzun süredir dolu tribünler önünde oynayamayan oyucularımız motivasyon vereceğeni düşünüyorum” diye konuştu.

“BİZ LİGE HAZIRIZ”

Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, takım olarak lige hazır olduklarını belirterek şunları söyledi:“Avrupa kupası maçları bizim için aynı zamanda hazırlık maçları görevi de görüyor. St. Etienne maçı dönüşü Fenerbahçe’yle lig maçı oynuyor olmamızı da avantaj olarak görüyorum. Fenerbahçe ilk defa resmi bir maç oynayacak. Biz ise şöyle veya böyle beşinci resmi maçımızı oynamış olacağız. Bunun takımın hazır olması anlamında faydası olacağını düşünüyorum. Kadromuz ise geçen seneye göre çok daha seçenekli. Geçen sene hocamız oyuna müdahale etme durumunda olduğunda kulübede seçenekleri biraz azdı. Neredeyse 12-13 oyuncu ile koca sezonu tamamladık. Bazı mevkide ki oyuncularımızın sakatlanmaması için sezon boyunca dua ettik. Şimdi öyle değil Ahmet oynamış Mehmet oynamış çok önemli değil. Birbirine çok yakın performans oyuncuları var. Hocamız bu kadar iyi oyuncular için bırakın 11’i, 18 oyuncuyu seçmekte bile zorlanacağını düşünüyorum. Hocamızın keyifli ve güzel telaşesi olacak sezon boyunca. Furkan Özçal konusunda temaslarımız devam ediyor. Burada Furkan’ın ne istediği önemli ve Prandelli’nin hangi noktada düşündüğü önemli. Transfer sezonu resmen kapanana kadar Furkan olabilir. Biz olmayacak gibi hareket ediyoruz ama olursa kapımız sonuna kadar açık.”

14 YIL SONRA ESKİ TAKIMINA KARŞI MÜCADELE EDECEK

2014 -2015 sezonuna deplasmanda Fenerbahçe ile başlayacak olan Kardemir Karabükspor maçında sarı-lacivertli takımın yeni teknik patronu İsmail Kartal ise 14 yıl sonra eski takımına karşı mücadele edecek.

2000 -2001 yılları arsında 2. Lig 1. Grupta mücadele eden Kardemir Karabükspor’da Hasan Vezir ile birlikte antrenörlük yapan İsmail Kartal, 14 yıl sonra Fernerbahçe’nin başında eski takımına karşı mücadele edecek. Bu durumun kendileri için de hoş bir tesadüf olduğunu söyleyen Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, “İsmail Kartal’ın kısada olsa bir Karabükspor macerası var. Bizim için hoş bir tesadüf oldu. Şartlar ne olursa olsun Fenerbahçe maçları Karabükspor için aynı Galatasaray ve Beşiktaş maçları gibi özel ve güzel maçlar olacaktır. Ben sezona henüz tam hazır olmayan Fenerbahçe ile lige başlamanın bizim için avantaj olacağını düşünüyorum” dedi.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74