KAHVECİ'NİN HAFTA SONU MESAİSİ

KARABÜK MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ TBMM’DEKİ GÖREVLERİNİN YANI SIRA HAFTA SONU KARABÜK’E GELEREK ÇALIŞMALAR YA

Güncel 07.03.2015, 14:46 07.03.2015, 14:46
16
KAHVECİ'NİN HAFTA SONU MESAİSİ
banner36

KARABÜK MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ TBMM’DEKİ GÖREVLERİNİN YANI SIRA HAFTA SONU KARABÜK’E GELEREK ÇALIŞMALAR YAPTI


 

KAHVECİ, EMEKLİLER DERNEĞİ, KARABÜK TSO ZİYARETLERİNİ YAPTI VE HEYELAN NEDENİYLE BOŞALTILAN BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU


 

kahveci-07.03

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci TBMM’deki yoğun bir yasama dönemi içinde boşluk bulduğu hafta sonları Karabük’e gelerek, hafta sonu mesaisini sürdürüyor.

EMEKLİLER DERNEĞİ ZİYARETİ

Kahveci Karabük’e gelir gelmez ilk olarak Emekliler Derneği Karabük Şubesini ziyaret ederek, dernek başkanı Celal Bulut’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Osman Kahveci Emekliler Derneği ziyaretinde yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Geçtiğimiz hafta Emekliler Cemiyetimizin kongresi gerçekleştirilmişti, kongreye de katılmıştık. Bu gün de hayırlı olsun ziyaretimizde bulunduk. Emekliler Cemiyeti Karabük Şubesi gerçekten çok aktif bir şube, Karabük’te en aktif en büyük sivil toplum kuruluşlarının bir tanesi. Başkanımım şahsında yeni seçilen yönetim ekibine başarılar diliyorum. Geçmişte de Karabük’te emekliler için bir şeylerin oluşmasına vesile oldular, bundan sonra da emeklilerimizin kentte daha huzurlu yaşayabilmesi için el birliği ile çalışacağız. Emeklilerimizin kongrede bize bazı talepleri olmuştu, bu da bizim takibimizde olan taleplerdir. Emeklilerimizin belli bir yaştan sonra sosyal yaşantıda isteklerinin başında gelen sağlık hizmetleridir, biz de bu isteklerin en hızlı biçimde şekillenmesi için uğraşıyoruz.” 

KARABÜK TSO ZİYARETİ

Kahveci ikinci ziyaretini Karabük Ticaret ve Sanayi Odasına yaptı. Yeni göreve başlayan TSO Başkanı Tuncay Özcan’a hayırlı solun ziyaretinde bulunan Kahveci “Bilindiği üzere yakın bir tarihte Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında bir görev değişimi oldu ve Tuncay Özcan kardeşimiz göreve geldi. Biz kendisine hem hayırlı olsun, hem de Karabük Ticaret ve Sanayisi ile ilgili ne gibi gelişmeler kaydedebiliriz görüş alışverişinde bulunma fırsatı elde ederiz dedik.” Diye konuştu.

Konuşmasını sürdüren Karabük Milletvekili açıklamalarına şöyle devam etti;

“Karabük büyüyor, gelişiyor. Özellikle Organize Sanayi Bölgesi açısından daha da büyüme kaydediyoruz, ikinci kısmı yapmaya başladık. Yeni yeni müteşebbisler Karabük’te yatırım yapmak istiyorlar, bu çerçevede yeni bir yer arayışı da gündemde, işte bunlardan biri de Eskipazar’da Endüstri bölgesidir. Önümüzdeki günlerde en sık çalışacağımız konulardan biri de yeni bir endüstri bölgesine kavuşturmak olacaktır” 

HEYELAN BÖLGESİNDE İNCELEMELER YAPTI

Osman Kahveci son olarak Esentepe’de geçtiğimiz günlerde meydana gelene heyelan nedeniyle boşaltılan 17 evin olduğu bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Milletvekili Kahveci, heyelan nedeniyle boşaltılan 17 evde yaşayan vatandaşların konut sorunu ve kira yardımı ile ilgili de “Maalesef buradaki 17 evde bir hasar olmuş, hatta ciddi boyuttaki bir heyelan nedeniyle söz konusu evler oturulamaz hale gelmiştir. Şimdi acil olarak bize düşen görev burada mağdur olan hemşerilerimizi kalıcı konutlara yerleştirmektir. Merkezi hükümet ve yerel yönetim ile görüşmeleri sağlayarak Afet İşleri veya TOKİ marifeti ile buradaki hemşerilerimize kalıcı konutlar sahibi yapacağız. Kalıcı konutlara yerleştirinceye kadar burada mağdur olan hemşerilerimize kira yardımı noktasında Valiliğimiz 2-3 ay yardım yapabiliriz demiş ama biz buna da farklı bir çözüm arayıp, ya yeni konutlara yerleştirilinceye kadar kira yardımı yaptıracağız ya da Beşbinevler deki afet konutlarına yerleştireceğiz” dedi. 
Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74