İŞADAMLARINDAN ANLAMLI MESAJ

İŞADAMLARI BARET VE MASKE TAKARAK İŞ GÜVENLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ  

Güncel 12.09.2014, 15:20 12.09.2014, 15:20
18
İŞADAMLARINDAN ANLAMLI MESAJ
banner36

İŞADAMLARI BARET VE MASKE TAKARAK İŞ GÜVENLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ


 

KARABÜK TSO BAŞKANI SEDAT NAMAL “KARABÜK TÜRKİYE SANAYİSİNİN BEŞİĞİ OLDUĞUNDAN İŞ GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞINA DESTEK VERİYORUZ”


 

isadamlari-isguvenligi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantı öncesi işadamları, iş ve işçi güvenliğine dikkat çekmek için baret taktı.

KTSO ve Karabük Haddeciler Derneği tarafından Büyük Kulüp'te düzenlenen Demir Çelik Üreticileri ve Haddecelerin Sorunları ve Çözüm Önerileri İstişare Toplantısı'na katılan iş adamları iş güvenliğine dikkat çekmek için toplantı öncesi baret ve maske taktı.

KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, Karabük'ün Türkiye sanayisinin beşiği olan bir yer olduğunu söyledi.

Karabük’ten çıkan sanayicilerin Türkiye’de başarılı olduğunu ve Karabük'ün işçi kenti olduğunu belirten Namal, "Burası basiretli tüccarların olduğu bir kent. Ahlaklı işçilerin olduğu bir yer. Bugün TSO önderliğinde yaptığımız toplantıda son zamanlar da gündem de olan iş ve işçi güvenliğiyle ilgili olayları üzülerek seyrediyoruz. Karabük TSO üyeleri ve haddeciler olarak işçiye ve iş güvenliğine verdiğimiz desteği belirtmek için, hepimiz baret ve maskelerimizi takıyoruz” dedi.

“BİZDE EDEBİYAT YOK, İCRAAT VAR”
Düzenlenen istişare toplantısında TSO Başkanı Sedat Namal, Karabük’te sanayicilerin sıkıntıları ve çözüm önerileri ileriye dönük planları ele alacaklarını da belirterek şunları söyledi;

20140911AW190467_04“Karabük, Türkiye’nin bilip de unuttuğu bir il, sanayinin beşiği. Saniyesiyle örtüşmüş bir kent. İleriye dönük gelişiminde hangi yolları kullanacak ve hangi yatırımları yapacak, sanayileşme noktasında nasıl bir adım atacak, Filyos liman projesinde nasıl kullanacak, serbest ve endüstri bölge kurulmasında hangi yolları izleyecek. Bununla ilgili 5 yıllık master plan yapmamız lazım. Hepimiz eğitimli insanlarız. Liseden sonra insanların uzmanlık alanlarına göre veya sevdiği dallarda üniversitede bölümler oluyor. Bizim TSO olarak düsturumuz edebiyat bölümü bizde yok. Bizde icraat bölümü var. Bununla ilgili bizim üzerime düşen görevi yapacağız”

Basına kapalı olarak devam eden toplantıya, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Nazım Çapraz, iş adamları ve haddeciler katıldı.
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74