İŞ MERKEZİNDE YANGIN PANİĞİ

7 KATLI İŞ MERKEZİNİN 2. KATINDA ÇIKAN YANGIN PANİĞE NEDEN OLDU  

banner73
Güncel 16.04.2013, 20:52 16.04.2013, 20:52
13
İŞ MERKEZİNDE YANGIN PANİĞİ
banner36

7 KATLI İŞ MERKEZİNİN 2. KATINDA ÇIKAN YANGIN PANİĞE NEDEN OLDU


 

DUMANLARIN KAPLADIĞI İŞ MERKEZİNİN SON KATINDA MAHSUR KALANLAR İTFAİYE MERDİVENLERİ İLE KURTARILDI


 

yanginda-can-pazariHABERİN VİDEOSU


 


Karabük’te 7 katlı iş merkezinin 2. katında çıkan yangın paniğe neden oldu. Binada mahsur kalanlar itfaiye merdivenleri ile kurtarılırken, dumandan etkilenen biri çocuk 7 kişi hastaneye kaldırıldı.


Edinilen bilgiye göre, Fevzi Fırat Caddesi üzerinde bulunan 7 katlı Karabük İş Merkezi’nin 2. katında bulunan Erdal Karakavuz’a ait mühendislik bürosunda yangın çıktı. Yangını fark eden diğer dükkan sahipleri ile görevli güvenlik timi ekipleri, 8 yangın söndürme tüpü ile alevlere müdahale etti. Yangın büyürken, elektronik malzemelerin alev alması ile iş merkezi yoğun duman altında kaldı. Alt katta bulunan insanlar iş merkezini boşaltırken, son katlarda bulunan çok sayıda vatandaş ise mahsur kaldı.

Kendilerini camlara atan vatandaşlar dumandan etkilenmemek için çaba sarf ederken, bir anne ise kucağındaki 3yaşındaki kızını pencerenin kenarında tutarak dumandan etkilenmesini önlemeye çalıştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen 4 itfaiye aracı bir yandan yangını söndürmeye gayret ederken, diğer yandan ise iş merkezinin son katında mahsur kalanları yangın merdiveni ile kurtardı.

Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında mühendislik bürosunda zaman zaman patlamalar meydana gelirken, dumandan etkilenen Nisa Yenipınar (3), Burcu Yenipınar (30), Şevket Yenipınar (36), Pınar Bingöl (33), Tuğba Özdemir (24), Nuray Alpboğa (47) ve Recep Özçelik 79) Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI


 

yang-1

yang-7

yang-2

yang-3

yang-4

yang-5

yang-6
Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74