İNSAN TİCARETİ İLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde, İnsan Ticareti ile Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

banner108
Güncel 14.07.2021, 13:50
57
İNSAN TİCARETİ İLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
banner36

İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde, İnsan Ticareti ile Mücadele Koordinasyon Kurulu toplantısı Karabük Valisi Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Fuat Gürel’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Ahmet Karatepe, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Göç İdaresi Müdürü, kurum müdürlerimiz ve İl Göç Müdürlüğü uzmanları katıldı.

İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç'ın insan ticareti suçu ve istatistiksel veriler hakkında bilgi vermesinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğünde görevli göç uzmanı tarafından yapılan sunumla; Göç kavramı, insan ticaretiyle mücadele, mağdurlarının korunması ve göçmen gruplarına yönelik yürütülen çalışmalar, insan ticareti kavramı, yasal mevzuat, insan ticareti-göçmen kaçakçılığı kıyaslaması ve Yabancılar İletişim Merkezi (YİMER) hakkında Vali Gürel ve katılımcılara bilgilendirme yapıldı.

Toplantı, kurumlar arası iş birliğinin vurgulanması ve yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
banner11
12
açık
banner17
banner18
banner39
banner74