İL KADIN GİRİŞİMCİLER TOPLANTISI

TOBB Karabük Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “İl Kadın Girişimciler Bilgi Paylaşım Toplantısı” düzenlendi.

Güncel 03.02.2013, 22:09 03.02.2013, 22:09
14
İL KADIN GİRİŞİMCİLER TOPLANTISI
banner36
TOBB Karabük Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “İl Kadın Girişimciler Bilgi Paylaşım Toplantısı” düzenlendi.

20130202AW000325_01Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya; Vali İzzettin Küçük’ün eşi Ayşe Küçük, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Genel Meclis Başkanı Hüsnü Özcan, TSO Başkanı Pehlivan Baylan, İŞKUR Müdürü Coşkun Güven ve çok sayıda kadın girişimci katıldı.

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Pınar Özcan, katılımcılara teşekkür ederek, iş birliğinden güç doğacağını söyledi.

İŞKUR Karabük İl Müdürü Coşkun Güven ise, “Daha önceki dönemlerde TSO’nun ve diğer sivil toplum örgütlerinin düzenlemiş olduğu girişimcilik ayağını İŞKUR ayağı olarak işsiz kişiler içinde İŞKUR düzenliyor. Bunlarla ilgili girişimcilik kursundan 100’e yakın mezun verdik. Bunlarla ilgili KOSGEB’den kredi talepleri olan işverenlerde oldu. 2013 içinde 100 kişilik girişimcilik kursumuz sürecek. Özellikle işverenlerimizi somut olarak ilgilendirdiğini düşündüğümüz iş başı eğitim programlarımız var. Kadın Girişimciler Kurulu yönetimindeki arkadaşlarımız bildiğimiz kadarıyla kendi alanlarında iş sahipleri. İki ve üzeri işçi çalıştıran iş yerlerinde üçüncü bir istihdam sağlandığı taktirde 6 ay boyunca bunların sosyal güvenlik sigorta maliyetleri ve bütün maliyetleri kurumumuz tarafından karşılanıyor. Mevcut istihdamı korumak, onun yanında da ilave istihdam sağlamak. İş başı eğitim programları kapsamında 180 işsizimiz ile böyle bir program düzenledik. 2013 yılı içerisinde ocak ayı sonuna kadar bu kapsamda işverenlerimize mali destek var. Bir işçi için 5 bin TL maliyetini kurum üstleniyor” dedi.
Yorumlar (0)
9
açık
banner17
banner18
banner39
banner74