İL GENEL MECLİSİ'NDEN MONTRÖ BİLDİRİSİNE KINAMA

Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı’ndan, emekli amirallerin yayımladığı Montrö Bildirisi'ne tepki geldi. 

banner108
Güncel 05.04.2021, 12:50
102
İL GENEL MECLİSİ'NDEN MONTRÖ BİLDİRİSİNE KINAMA
banner36

Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı’ndan, emekli amirallerin yayımladığı Montrö Bildirisi'ne tepki geldi.

Nisan ayı İl Genel Meclis toplantılarının 3.  Bileşiminde; emekli amirallerin hafta sonu yayımladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi bildirisine tepki gösteren Karabük İl Genel Meclisi Başkanlığı, bildiriyi şiddetle kınadıklarını söyledi. 
Konuyla ilgili İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen; şu açıklamalarda bulundu: 

“03.04.2021 tarihinde gece vaktinde 104 emekli amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bir bildiri yayımladı. Vatanın bekasını ve milletin istikbalini hiçe sayarak anti-demokratik bir yöntemle kokuşmuş bir zihniyetin mahsulü olan bu bildiriyi şiddetle kınıyoruz.

Ülkeyi karanlığa sürükleme hevesiyle darbe çığırtkanlığını yapan bu hadsizlerin içeride ve dışarıda ilintili oldukları hainlerin de ivedilikle tespit edilip hukuk çerçevesinde en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz. 

Devletin Anayasal düzenini bozmaya ve milli irade ile meşru hükümete karşı atılacak her adımın karşısında Karabük İl Genel Meclisi olarak dik duracağımızı ayrıca bu anti-demokratik bildiriyi yayınlayan 104 amiral ve bağlantılarını, destekçilerini şiddetle kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”
 

Yorumlar (0)
banner11
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74