İL BAŞKANI NET KONUŞTU 

Güncel 10.03.2015, 18:35 10.03.2015, 18:35
16
İL BAŞKANI NET KONUŞTU 
banner36
saylar-net-konustu

 

AK PARTİ İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR


 

“TEMAYÜL SONUÇLARINI KİMSENİN BİLME ŞANSI YOK!” 


 

“KAMUOYUNDAKİ SPEKÜLASYONLARA ASLA İZİN VERMEYİZ”


  

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, düzenlediği basın toplantısında AK Parti’de Milletvekili Adaylarını belirlemek üzere devam eden aday adaylığı süreci ile ilgili bilgiler verdi.

AK Parti’de özellikle kamuoyunda bazı aday adayların temayülle ilgili yaptıkları değerlendirmeleri doğru bulmadığını belirten İl Başkanı Timurçin Saylar “Temayül sonuçlarını şu an için kimsenin bilme şansı yok” dedi.

“BASINI MANİPÜLE ETMEYE KİMSENİN HAKKI YOK”
İl Başkanı olarak kamuoyunda temayül yoklaması ile ilgili oluşturulan spekülasyonlara asla izin vermeyeceğini de belirten İl Başkanı Timurçin Saylar, “Karabük’teki parti temayül yoklaması ile ilgili Komisyon Başkanlığını Isparta Milletvekilimiz yapıyordu. Temayül yoklamasına ayrıca Genel Merkez Kadın Kollarından gelen bir hanımefendi ve Uşak Milletvekilimiz de katılmıştı. Buradaki süreç şöyle işledi; oy kullanma işleminin ardından oylar bir çuvala konuldu ve ağzı teşkilat başkanı olan şahsım tarafından mühürlenerek genel merkezimize ulaştırıldı. Genel Merkezde Karabük’ten sorumlu teşkilat başkanının olduğu bir odada üç kişi tarafından bu çuval açılıyor ve oylar sayılıyor. Bu odaya belirtilen üç kişiden başkasının girmesi mümkün değil. Dolayısıyla sonucu da kimsenin bilme şansı yok. Tabi aday adayları kedilerine göre yorumlar yapabilirler ama kesinlikle sonuçları bilme şansları yoktur. Bu yönde oluşturulan söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Hiç kimse de dışarıda kendine göre siyaset üretmesin, bir şey paylaşmasın, paylaşacaklarsa da gelsinler İl Başkanı olarak benle paylaşsınlar. Böyle spekülasyonlar yapmasın. Manipüle yapmasınlar ve kimseye de müsaade etmem. Aday adaylarında beni arayıp da ben birinciymişim diye kimse aramadı. Bu sonuçlar bundan sonraki süreçlerde öğrenilecek. Bu ayın 14’ün aday adayları Ankara’da birinci komisyona gidecek. Buradan sonra üst komisyona gidecek. 7 Nisan’a kadar devam edecek ve genel merkez bu sonucu hiç kimseye söylemez. Temayül sonuçlarına bakıldığında ilçeler ve teşkilatın hiçbir yere yönlenmediğini gördük. Siyasetin dışında olup, siyasetin içindeymiş gibi hareket edipte basını manipüle etmeye kimsenin hakkı yok. Onlar işine baksın. Başbakan’a kadar şikayetler gidildi diyorlar ama ne bana ne de genel merkeze giden bir şikayet yok” dedi.

CUMHURBAŞKANI NETLEŞİRSE AÇIKLAMA YAPARIZ
Gazetecilerin sorularını da cevaplayan İl Başkanı Saylar, Safranbolu’da yapılacak Çevre Sempozyumuna Cumhurbaşkanının katılıp katılmayacağı yönde bir soruya, “Safranbolu’da bu ayın sonunda ‘Çevre Sempozyumu’ yapılacak. Bu konuda Bakanımız İdris Güllüce ilimize gelerek inceleme yapıldı ve sonuçta sempozyumun burada yapılmasına karar verildi. Çevre sempozyumuna Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Avrupa devletlerinin Başbakanları davet edilecek. Bu sempozyuma Karabük halkının Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızı gelecek olarak görüyor, bize gelmesini arzuluyoruz. Net olarak geleceği söylendiği zaman biz bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Şuanda net bir şey yok” ifadesinde bulundu.

“TSO MECLİS BAŞKANLIĞINI BIRAKMAYACAĞIZ”
AK Parti İl Başkanı olarak TSO Meclis Başkanlığını bırakacak mısınız? Yönünde bir soruya ise Saylar şöyle cevap verdi;

“Net söylüyorum, Meclis başkanı olduktan sonra İl Başkanı oldum. Buradan TSO’ya gitmedim. Meclis Başkanı olduğum günün birinci günü 6 madde ile ilgili Karabük sanayicisine ve halka söz verdik. Bunların beşini yaptık bir tanesi kaldı. Son maddeyi de yapınca yeniden oturup karar vereceğiz. Karabük’le ilgili en önemli konu İsmetpaşa projesi. Biz bunu TSO Meclis Başkanı olarak hazırladık. Şuanda hem Sedat bey yok, hem de ben bırakırsam bu iş askıya kalır. Bakanımızla bu konuyu anlattığımızda Serbest ve Endüstri olarak başladık. 22 milyon metre kare alan üzerinde gidince çok uzun sürecek. Onun için hızlı hareket edebilmek için 5 milyon metrekare hazine arazi olan yeri Organize Sanayi bölgesi ilan edelim diyoruz. OSB’yi ilan edelim derken, Çelik üzerine ve Raylı Sistemler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi adını koyalım. Biz burayla ilgili Sanayi bakanlığıundan izni alaıp ve lat yapı ile ilgili parayı alalım. Ondan süreç kendiliğinden devam eder. Biz bu sözü verdik ve verdiğimiz sözü de tutmamız lazım. İl Başkanı olup da orya gitseydim bırakırdım. Bir yıl TSO Meclis Başkanlığını yaptıktan sonra İl Başkanlığına geldim. Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile siz yapacaksınız dedi ve de yapıyoruz. Hem Meclis Başkanlığını hem de İl Başkanlığını şehre artı avantaj getirdiği için devam ediyoruz. Süreç içinde bunu oturup görüşeceğiz. 23 tane meclis üyesi arkadaşlarımız Meclis başkanlığına devam etmemi istediler. Bu şehrin kurtuluşu Eskipazar İhtsas OSB. Şehre katkı vermesi açısından söylüyorum. Biz makamdan bir şey almıyoruz, topluma bir şey vermeye geliyoruz”
Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74