HAYDİ ÖĞRENCİLER YARIŞMAYA

MARZİNC VE KARABÜK ÇEVRE DERNEĞİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ ÇERÇEVESİNDE ORTAOKUL VE LİSE ÖĞR

Güncel 07.04.2014, 15:11 07.04.2014, 15:11
12
HAYDİ ÖĞRENCİLER YARIŞMAYA
banner36

MARZİNC VE KARABÜK ÇEVRE DERNEĞİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ ÇERÇEVESİNDE ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNİ KAPSAYAN ANLAMLI BİR YARIŞMA BAŞLATTI


 

EVSEL ATIKLARDAN OYUNCAĞI YAP, BÜYÜK ÖDÜLÜ KAP


 

yesil-oyuncak


Bir geri kazanım tesisi olan Marzinc ile Karabük Çevre Derneği’nin ortak vizyonuyla ortaya çıkan Yeşil Oyuncak Yarışması bu yıl ilk kez düzenleniyor.

Amacı, gençler ve çocuklar arasında geri dönüşüm farkındalığını ve çevre bilincini arttırmak olan yarışma, evsel katı atıkların yeniden değerlendirilmesinin çevresel ve ekonomik önemine dikkat çekmeyi hedefliyor.

Yeşil Oyuncak Yarışması, Karabük Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karabük Belediyesi tarafından da destekleniyor.

Karabük’te eğitim veren liseler ve ortaokullar arasında düzenlenen Yeşil Oyuncak Yarışmasına, lise ve ortaokul öğrencileri evsel atıkları kullanarak yaptıkları oyuncak projeleriyle katılabiliyor.

Yarışmaya katılmak için  yesiloyuncakyarismasi.com internet sitesinden yarışmaya başvuruda bulunabilirler ve yarışma ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirler.

Yarışmada dereceye giren ödüller şu şekilde olacak;

 

ORTAOKUL KATEGORİSİ


Birinciye: 2.500 TL


İkinciye: 1.500 TL


Üçüncüye: 1.000 TL


Mansiyon Ödülü: 2 Kişiye iPad Mini


LİSE KATEGORİSİ


Birinciye: 2.500 TL


İkinciye: 1.500 TL


Üçüncüye: 1.000 TL


Mansiyon Ödülü: 2 Kişiye iPad Mini

Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39