GÜNEY KORELİ İŞADAMLARINDAN KBÜ'YE ZİYARET

banner73
Güncel 02.03.2017, 10:20 02.03.2017, 10:20
23
GÜNEY KORELİ İŞADAMLARINDAN KBÜ'YE ZİYARET
banner36

Güney Koreli iş adamlarından oluşan bir heyet, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat'ı ziyaret etti.


 
Karabük Üniversitesi (KBÜ), dünyanın en büyük demir çelik üreticisi Güney Kore merkezli Pohang Demir Çelik Şirketi (POSCO) ve ona bağlı Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (POSTECH) arasındaki başarılı iş birliği modelinin Karabük’te uygulanabilmesi için düğmeye bastı.

Güney Kore’den uluslararası çeşitli firmaların üst düzey yöneticileri Karabük Üniversitesi Rektörü Polat’ı makamında ziyaret ederek üniversite ile ilgili genel bilgilerin yanında araştırma ve geliştirme faaliyetleri konusunda bilgiler aldı.

Yapılan görüşmede dünya demir çelik devi Pohang Demir Çelik Şirketi (POSCO) ile ona bağlı Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasındaki üniversite-sanayi iş birliği modelinin Karabük Üniversitesi ve Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) üzerinde uygulanabilirliği konuşuldu.

Polat, ziyarette yaptığı konuşmada, önümüzdeki aylarda Güney Kore'ye bir ziyaret gerçekleştirmeyi planladıklarını, Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (POSTECH) gibi bazı önde gelen üniversiteler ile değişim programlarının yanında çeşitli alanlarda iş birliği yapılabileceğini belirtti.

Ziyaret sonrası Güney Kore heyeti, KBÜ Demir Çelik Enstitüsü'nü gezdi.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74