GAZETECİLER'İN BAŞKANI KARAOĞLUNDAN 19 MAYIS MESAJI

Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği (KGİD) Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi Karabük İl Temsilcisi Serap Karaoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı yayınladı.

banner108
Güncel 18.05.2021, 15:21 18.05.2021, 15:35
219
GAZETECİLER'İN BAŞKANI KARAOĞLUNDAN 19 MAYIS MESAJI
banner36

Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği (KGİD) Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi Karabük İl Temsilcisi Serap Karaoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Bu aziz topraklar, ecdadımızın can vererek gösterdiği olağanüstü mücadele ile vatan olmuştur. Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 102. yıldönümündeyiz.

Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı istiklal meşalesi kısa sürede tüm vatan sathına yayılmış, milletimizin kahramanlığı ile Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlamıştır. Bu aziz topraklar, ecdadımızın can vererek gösterdiği olağanüstü mücadele ile vatan olmuştur. Milletçe gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde, vatan ve bayrak uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin, Karabük  halkının ve meslektaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum"

Yorumlar (0)
banner11
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74