ESNAF VE SANATKARLA ODALARI BİRLİĞİ BAŞKNALIĞI'NDAN KINAMA

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı, bir grup amiralin yayınladığı basın bildirisine jkarşılık kınama yayımladılar.

Güncel 05.04.2021, 12:37
100
ESNAF VE SANATKARLA ODALARI BİRLİĞİ BAŞKNALIĞI'NDAN KINAMA
banner36

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı, bir grup amiralin yayınladığı basın bildirisine jkarşılık kınama yayımladılar.

"Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan biz Karabük Esnaf Odaları Başkanları olarak esnaflarımızın sıkıntılı bir süreçten geçtiği ve ülkemizin küresel devletler arasında söz sahibi olabilmek için mücadele ettiği, içte ve dışta her türlü  terör örgütlerine ve yandaşlarına hareket kabiliyeti bırakmadığı bu günlerde; Kanal İstanbul Projesi bahane edilerek, Montrö Boğazlar Sözleşmesi Polemiği yapılarak kendilerinde pervasız darbe tehdidi yapma hakkını görmüşlerdir. 104 Amiralin yaptığı tam bir hukuksuzluk olup, bağımsız yargı  cevabını vermeye başlamıştır.

Millet iradesine karşı anti demokratik girişimleri ve darbe imalı, 104 Amiral in geceyarısı bildirisi karşısında işimizi, aşımızı ve sıkıntımızı düşünmeden söz konusu “Vatan” sa gerisi tefarruattır diyerek dün olduğu gibi bugünde Devletimizin milletimizin yanında ve emrinde olduğunu bildiririz.

Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.” Bu anayasal düzenlemeler kapsamında kimse Millete ait olan bir yetkiyi kullanamaz. Kimse düşünce ve kanaat özgürlüğü adı altında kamu düzeni, kamu güvenliği, Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü tehdit edici açıklamalarda bulunup bildiri yayımlayıp darbe çığırtkanlığı yapamaz. Yapanda bunun hesabının verileceğini bilerek sonuçlarına katlanarak bu işe girmelidir.

15 Temmuzda verilen dersi idrak edemeyen, düşmanlarını sevindirmeden geçmişte taşıdıkları sıfatların farkında olmayanların, demokrasiye hukuka devletimize ve milletimize karşı yaptıkları edepsizliktir. 

Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı büyük şeref ve şan kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak, bildiri nezdinde tüm Darbe İstek, Çaba ve Teşebbüslerini ve bunların müsebbiplerini şiddetle ve esefle kınadığımızı belirtiriz."

Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74