ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR

MURAT ORHAN, DÜŞEN HADDECİLER YÖNETİMİNİ DEĞERLENDİRDİ  

banner73
Güncel 18.12.2012, 16:16 18.12.2012, 16:16
11
ELEŞTİRİLERİ SÜRÜYOR
banner36
MURAT ORHAN, DÜŞEN HADDECİLER YÖNETİMİNİ DEĞERLENDİRDİ

 

murat-orhan-elestiri-bombalari

Geçen hafta yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi ile düşen Karabük Haddeciler Derneğinin Başkanı Murat Orhan süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.

Murat Orhan, KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel’in Haddeci Derneği üyelerini KARDEMİR’e davet ettikten sonra istifaların yaşandığını ve bu nedenle yönetimin düştüğünü iddia etti.

Orhan, KARDEMİR’le geçmişten gelen bir süreç olduğunu ve bu sürecin her geçen gün farklı noktalara taşındığını belirterek şunları konuştu;

“Bugüne kadar KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeleri Karabük Haddecilerini dikkate almamıştır. Ben artık haddecileri dikkate almak zorunda olduklarını benim gibi tüm Karabük haklıda görüyor. Bu zaman kadar haddeci arkadaşlarımızı KARDEMİR’e çağırıp üretim ve satış politikaları ile hiçbir beyanat yazılı açıklama haricinde yapılmıyordu. Fakat geçen hafta KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel tarafından haddeci arkadaşlarımız aranarak fabrikaya davet ettiler ve KARDEMİR’de bir ilk gerçekleşti. Haaddeci arkadaşlarımızı eskortla karşılayıp otobüsle fabrikayı gezdirdiler. Yatırımlarla ilgili bilgiler verdiler. Sayın Genel Müdür konuşmasına başlarken, biz geçen hafta ulusal ve yerel basında çıkan ilanlar nedeni ile sizleri çağırmadık demiş. Bende Fadıl Bey’e soruyorum, buna kendiside inanıyorum. Benim amacım KARDEMİR’den haddeci arkadaşlarımızın kütük alabilmesiydi. Fadıl beyde bundan sonra satacak yer arayacağız demiş. Satacak yer hazır. Karabük haddecisi hazır. Fadıl bey’e şunu soruyorum, A’dan başlayıp G maddesine kadar gelen SPK’nın düzenlemiş olduğu bir rapor var. A maddesini Genel Müdür okumuş, B maddesinden G Maddesine kadar olan bölümü niye okuyamamış. Bu soruyu kendisine soruyorum. Buyursun, acaba kendisi beni niye çağıramamış. Fadıl bey, kendisi hayır için mi çalışıyor. KARDEMRİ’de çalışırken hayrına mı çalışıyor. O da maaşla çalışıyor bende. Sonuçta ikimizde belli mecrada mücadele ediyoruz. Bunların ilanını Tüm Türkiye ve Karabük okudu. Benim beyanımda söylediğim her şey net. Ön alım hakkını şikayet ettim, ön alım hakkı durduruldu. Bir ay sonra da başka bir satış prosedürü belirlenerek tekrar uygulamaya konuldu. Yine ben şikayet ettim KARDÖKMAK ve KARÇEL hisselerini kullanmazsınız dedim. Benim bu sorularıma Murat Orhan’ın şikayetleri değil diyebiliyor mu. Bunların hepsi benim şahsi şikayetlerim. Bu şikayetlerin ardından KARDEMİR bir dizi önlemler almak zorunda bırakıldı. Onların verdikleri ilanın ikinci paragrafta belirtikleri kendi yazdıkları ile kendi tezatlarına düşmektedirler. Konu ise, hiçbir müşterimize veya hiçbir firmaya öncelik veya ayrımcılık satış esnasında yapılmamaktadır diyor. Ama yazının devamında hissedar olan arkadaşlarımıza teslimatta öncelik verilmekte denilmekte. Üstünde hiçbir firmaya veya kişiye ayrımcılık yok, altında ise KARDEMİR hissedarına sevkiyatta öncelik veriyorsun. Biz bu ayrımcılığa karşıyız. Bu çıkar çatışması değil. Bu bizim Karabük haddeci sanayicisinin mücadelesidir. Ben kendi maaşımla bile bu mücadeleye devam ederim, başkasının desteğine ihtiyacım olmaz. KARDEMİR’e karalama kampanyası değil içersinde olan 3 yönetim kurulu üyesinin yanlışlıklarını beyan ettiğimiz olaylardır. Biz KARDEMRİ’i onlardan daha çok seviyoruz. Ben Karabük’ün çocuğum. Ben burada doğdum ve burada yaşıyorum”
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74