DADAŞLAR'DAN ALADAĞ BULUŞMASI

Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ‘Dadaşlar Aladağ Buluşması’ etk

Güncel 03.09.2014, 14:00 03.09.2014, 14:00
16
DADAŞLAR'DAN ALADAĞ BULUŞMASI
banner36

Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ‘Dadaşlar Aladağ Buluşması’ etkinliği yapıldı.


 

20140902AW182913_01Son aylarda yönetim değişikliğinin arından yaptığı çeşitli sosyal sorumluluk ve programlarla dikkat çeken Erzurumlular derneği, Aladağ mesire alanında Dadaşlar buluşması etkinliği düzenledi.

Dernek Başkanı İbrahim Bedir, yüzyıllardır Anadolu'nun kültür ve medeniyetlerine ev sahipliği yapmış kadim Erzurum ilinin birer ferdi olarak kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak adına büyük bir sorumluluk içinde olduklarını söyledi.

Bedir, “ Bizler her zaman Karabük’te konuşulan anlatılan birer toplum olduk. Bizi biz yapan Kültürel geçmişimiz ve bu bölgede yaşayan bizlerin büyük bir aile olmamızdan gelmektedir. Karabük’te bulunan ve yaşayan diğer vatandaşlarımıza birer örnek olmamız ve kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarabilmemiz için derneğimize her zamankinden dafa fazla sahip çıkmalıyız. Bu noktada yönetim kurulu üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü bizler aynı hamurun mayası, aynı dalın fidanı ve aynı ağacın yaprağı gibiyiz.Dadaşlar Aladağ buluşmamıza katılarak birlik, beraberlik ve kardeşliğimize güç katan memleket sevdalısı tüm hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlikte Dadaşlar futbol ve voleybol gibi farklı etkinlikler günün stresini attılar.
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74