D.Ç LİSESİ MEZUNLARI AYAKLANDI

KARABÜK DEMİR ÇELİK LİSESİ’NİN KAPATILARAK YERİNE 2. İMAM HATİP LİSESİNİ AÇMA GİRİŞİMİNE, TÜRKİYE’Nİ

Güncel 12.05.2014, 14:01 12.05.2014, 14:01
101
D.Ç LİSESİ MEZUNLARI AYAKLANDI
banner36

KARABÜK DEMİR ÇELİK LİSESİ’NİN KAPATILARAK YERİNE 2. İMAM HATİP LİSESİNİ AÇMA GİRİŞİMİNE, TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR KÖŞESİNDEN TEPKİLER YAĞMAYA BAŞLADI


 

D.Ç LİSESİ MEZUNLARI “DEMİR ÇELİK LİSESİ KAPATILAMAZ” KAMPANYALARI BAŞLATTI


 

dcl-mezunlar

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Demir Çelik Lisesi’nin kapatarak, yerine 2. İmam Hatip Lisesi’ni açma girişimleri karşısında binlerce D.Ç Lise mezunları tepki göstermeye başladı.

1954 Yılında Lise eğitimine başlayan Karabük Demir Çelik Lisesi’nin kapatılmasının gündeme gelmesi ile birlikte, ülkenin dört bir yanında bulunan mezunlar tepkilerini yavaş yavaş göstermeye başladılar.

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında “Demir Çelik Lisesi kapatılmasın” görüşünde binlerce paylaşım yapılmaya başlandı ve cahnge. org.tr de “Demir Çelik Lisesi Kapatılmasın” imza kampanyası açıldı.

Karabük Net Haber editörlüğünü arayan ve gönderilen yüzlerce e-mail de, mezunlar “Demir Çelik Lisesi bir eğitim çınarıdır. Demir Çelik Lisesi’ni kapatmak demek, Karabük tarihini silmek demektir. Kimse D.Ç Lisesini kapatmaya cesaret edemez. Eylemler yaparız, binlerce eski mezunlar okulun önüne çıkarma yaparız” şeklinde görüşler beyan ediyorlar.

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ise olayı yalanlamazken “Halkımızın gönlü müsterih olsun yanlış bir iş yapmayız, her konuyu titizlikle takip ederiz, doğru olanı yapar kimseyi üzecek bir şey yapmayız.” Dedi.
Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74