CHP'DE SON RAUND BAŞLIYOR

CHP KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI SÜRECİNDE, ERDAL DEMİR TEŞKİLATA TEPKİLİ

banner73
Güncel 05.12.2013, 02:23 05.12.2013, 02:23
12
CHP'DE SON RAUND BAŞLIYOR
banner36

CHP KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI SÜRECİNDE, ERDAL DEMİR TEŞKİLATA TEPKİLİ


ADAYLIKTA İSMİ GEÇEN DURSUN ALTIPARMAK VAZ MI GEÇTİ?


ERDAL DEMİR “BEN BU TEŞKİLATLA SEÇİME GİRMEM”


 

chpde-son-raund


30 Mart 2014 Yerel Seçimlerine dört aydan kısa bir süre kala, CHP Karabük Belediye Başkan Adaylığında tüm dengeler altüst oldu.

Yaklaşık 15-20 gün önce CHP Karabük Belediye Başkan Adaylığı kesinleşen Erdal Demir’den habersiz Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş ve İl Başkanı Bayram Karadağ’ın yeni bir aday arayışına girerek Dursun Altıparmak ismini öne atmaları ile ortalık toz duman oldu.

ERDAL DEMİR TEPKİLİ

erdal-demir-1Yaklaşık 15-20 Gün önce Karabük Belediye Başkanlığı ile ilgili tek aday olarak ismi geçen ve adaylığına kesin gözüyle bakılan Erdal Demir’den habersiz bir şekilde Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş ile İl Başkanı Bayram Karadağ’ın, Dursun Altıparmak ismi üzerinde çalışmalar yapmasına büyük tepki gösterdi.

Demir “Gerek il, gerekse merkez ilçe başkanına partimin Karabük’teki durumunun ortada olduğunu ve partime sahip çıkma adına aday olabileceğimi, benden daha iyi bir isim varsa o isim üzerinde hep beraber çalışabileceğimizi belirttim. Her ikisi de adaylığımdan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler. Ardından benim arkamdan iş çevirir gibi Dursun Altıparmak ile irtibata girerek, onun adaylığı üzerinde çalışma yaptılar. Bana Dursun Altıparmak’ın adaylığını düşündüklerini söyleseler, onlardan önce Dursun beye gider ve onu ikna etmeye çalışırdım. Ama sinsi, sinsi arkamdan iş çevirmelerine çok bozuldum. CHP Karabük Belediye Başkan Adaylığım söz konusu olursa, güvenin ortadan kalktığı bir teşkilatla çalışmam söz konusu olamayacaktır.” Diye konuştu.

DURSUN ALTIPARMAK VAZ MI GEÇTİ?

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adaylığında ismi çok güçlü bir şekilde geçen, fakat AK Parti’nin adayı olarak Mehmet Ceylan’ın açıklanmasından sonra birden CHP’den aday olabileceği konusunda ismi geçmeye başlayan Dursun Altıparmak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztırak ile bir görüşme yaptıklarını ama adaylık konusunda henüz hiçbir düşüncesi olmadığını belirtmişti.

Şimdi ise Dursun Altıparmak’ın CHP Karabük Belediye Başkan Adaylığı noktasında büyük baskı gördüğünü ama kesinlikle böyle bir süreç içine girmeyeceğini, yakın çevresine belirttiği ifade ediliyor.

ALTIPARMAK, DAHA BİR AY ÖNCE CHP ADAYLIĞINI YALANLAMIŞTI

Daha bir ay önce CHP’den Karabük Belediye Başkan Adayı olabileceği yönündeki çıkan bazı haberleri “kasıtlı olarak yapılan haberler” olarak iddia eden Dursun Altıparmak, bazı kişilerin AK Parti’den aday olabileceği yönündeki gelişmelerden çekinerek, AK Parti’den aday olamaması için böyle haberleri kasıtlı olarak yaptırıldığını iddia etmişti.

Altıparmak, o zaman konuyla ilgili “Benim AK Parti’den aday olma ihtimali mi kendilerince zayıflatmak için yapılan bu çabalar nafiledir. İnsanın kaderinde ne varsa onu yaşar. Anlaşılan şimdiden Altıparmak korkusu birilerini iyi sarmış.” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Söz konusu haberin linki; “ALTIPARMAK, CHP İLE HİÇ BİR ALAKAM YOK”

AK PARTİ’NİN PLANI MI..?

Dursun Altıparmak’ın CHP’den Karabük Belediye Başkan Adayı olması yönünde, AK Parti’nin bir planı olduğunu iddia eden MHP’liler, Dursun Altıparmak’ı AKP’liler, CHP’den aday yaparak, Rafet Vergili’nin sol tabandan alacağı oyların önünü kesmenin planlandığını açıkça beyan ediyorlar.

ERDAL DEMİR “ADAY OLURUM AMA BU TEŞKİLAT İLE DEĞİL”

CHP Karabük Belediye Başkan Adaylığına kesin gözüyle bakılan Erdal Demir “Dursun Altıparmak’ın samimiyetine inanmıyorum. AKP’lilerin planı olduğu yönündeki söylentileri de dikkate alıyorum. Benim arkamdan böyle bir iş çeviren ve AKP’lilerin planını adeta uygulamaya sokmaya çalışan CHP Karabük İl ve Merkez İlçe Başkanı ile seçimlere girmeyi istemiyorum.” Dedi.

Demir’in önümüzdeki günlerde Parti Genel Merkezine giderek konu ile ilgili Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birer görüşme yapacağını da ifade etti.

ALTIPARMAK MİMARI, MERKEZ İLÇE BAŞKANI SERKAN ADABAŞ MI..?

CHP Karabük Belediye Başkan Adayı olarak Dursun Altıparmak sürecini başlatan kişinin CHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş olduğu ifade edilirken, Altıparmak ile sürekli görüştüğü yönünde konuşmalar yaptığı da belirtiliyor.

2009 YEREL SEÇİMLERİNDE BAYRAM KARADAĞ, ALTIPARMAK’I YARI YOLDA BIRAKMIŞTI

2009 Yerel seçimlerinde de Dursun Altıparmak’ın CHP’den Karabük Belediye Başkan adayı olması yönünde bir dizi görüşmeler yapmış ve daha sonra sebebi bazı kişilerce bilinen bazı nedenlerden dolayı Dursun Altıparmak’ın adaylığına son anda noktalamıştı.

Dursun Altıparmak’ta bu gelişmelerin ardından Demokrat Parti’den aday olmuştu.

İL VE İLÇE BAŞKANINA TEPKİLER YAĞIYOR

CHP İl Başkanı Bayram Karadağ ve Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş’a, Erdal Demir’in arkasından yaptıkları bu gizli girişimler nedeniyle partililer tarafından tepki yağıyor.

İl ve merkez ilçe başkanına çok sayıda partilinin hakarete derecesinde tepkiler gösterdiği, parti binasında zaman zaman kavgalara varacak derecede bağırılmaların olduğu da her yerde ifade ediliyor.

TÜM GÖZLER ERDAL DEMİR’E ÇEVRİLDİ

Dursun Altıparmak’ın CHP Karabük Belediye Başkan Adaylığı gibi bir sürece girmeyeceğini belirtmesinin ardından, şimdi Erdal Demir’in aday olup olmayacağı yönünde partililer merakla bekliyor.

Geniş bir grup partilinin destek verdiği Erdal Demir’in tekrar aday olması istenilirken, Demir’in parti genel merkezinde yapacağı görüşmelerden sonra kararını vereceği açıklandı.

 
Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39