CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ MUSA ÇAM

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP olarak terörün her türlüsüne ‘hayır’ dedikle

Güncel 16.01.2015, 14:28 16.01.2015, 14:28
19
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ MUSA ÇAM
banner36

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP olarak terörün her türlüsüne ‘hayır’ dediklerini söyledi.


 

20150116AW299569_02CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, partisinin Karabük İl Teşkilatının parti içi değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda açıklama yapan Çam, Charlie Hebdo saldırısından sonra faillerin yakalanmasındaki süreçte Türkiye’nin teröristler için geçiş ülkesi özelliği taşıdığı kanısının ortaya çıktığını söyledi.

CHP Karabük İl Başkanlığındaki değerlendirme toplantısında Paris’teki saldırının Türkiye’de de kınandığını belirten milletvekili Çam, " 7 Ocak Çarşamba günü Paris’te Charli Hebdo dergisine düzenlenen insanlık dışı saldırı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de esefle karşılanmış, terörün karanlık yüzü bir kez daha 5 kıtayı etkisi altına almıştır. Bu saldırıdan sonra faillerinin yakalanması, sorumlu tutulan terör örgütlerinin izinin sürülmesi aşamasında Türkiye’nin teröristler için bir geçiş ülkesi özelliği taşıdığı kanısı öne çıkmıştır. Bu kanı terör belasıyla sürekli yüz yüze gelen ülkemiz için çok tahlisiz bir durumdur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak hangi coğrafyada işlenirse işlensin, kim yaparsa yapsın, hedefi ne olursa olsun terörün her türlüsüne ‘hayır’ diyoruz. Hükümeti bu konuda daha duyarlı olmaya özenle davet ediyoruz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin hedeflerinden bahseden İzmir Milletvekili Musa Çam, CHP iktidarında ekonomiye bakışın değişeceğini ifade ederek, "Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren gelen iktidarlar Adalet ve Kalkınma Partisi dışındaki iktidarlar Türkiye’nin uluslararası anlamdaki saygınlığına gölge düşürmemeye büyük özen gösterdiler. CHP iktidarında Türkiye adı teröre destek tartışmalarıyla anılan ülke olmaktan çıkacak yurtta sulh cihanda sulh ilkesi başlıca yol haritamız olacaktır. CHP iktidarında ekonomiye bakış temelden değiştirilip tüketim ve borç ekonomisinden üretim ekonomisine geçilecektir. Yeni yeni hazırlanan programda kredi kartı borçlarını, banka kredileri konularında gerçek anlamda projeler üretilerek çözüm projesi ile halkımızın karşısına çıkacağız. Sanayide ve tarımda Ar-Ge'ye dayalı yeni bir büyüme hamlesine geçilecek artan refahın halkla paylaşımına geçilecektir. Ekonomik büyümenin yanında Türkiye’nin insanı gelişmişlik endeksinde uygar uluslar düzeyine çıkartmak için gerekli çabalar gösterilecektir" ifadelerini kullandı.

Değerlendirme toplantısına, CHP Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ ve Merkez İlçe Başkanı Serkan Adabaş ile partililer katıldı.
Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39