CEYLAN'IN SERT CEVABI VE AÇIKLAMAMIZ

KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN YAPTIĞIMIZ HABERE SERT CEVAP VERDİ.  

banner73
Güncel 04.09.2013, 19:23 04.09.2013, 19:23
15
CEYLAN'IN SERT CEVABI VE AÇIKLAMAMIZ
banner36

KALKINMA BAKAN YARDIMCISI MEHMET CEYLAN YAPTIĞIMIZ HABERE SERT CEVAP VERDİ.


 

KARABÜK NET HABER OLARAK, SAYIN CEYLAN'A CEVABIMIZ...


 

ceylandan-sert-cevap


Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan geçtiğimiz günlerde “Belediye Başkan Adaylığı İçin hasta ve yaşlıymış, Ya Milletvekili adaylığı için?” başlıklı yazımıza cevaben bir açıklama yayınladı.

Geçtiğimiz Günlerde “Karabük Belediye Başkan Adaylığı için, yaşı ve sağlığı benden çok daha müsait arkadaşlarımız var.” Açıklamasını habercilik örneği göstererek yorumladık ve bu şekilde haber yaparak kamuoyu ile paylaştık.” Yaptığımız habere karşı, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan sert bir açıklama yaparak, haberimizi art niyetli olduğunu ifade etti.

Etik habercilik değerleri doğrultusunda Ceylan’ın açıklamasına aynen yer veriyoruz.

 

27 Ağustos 2013 günü Dışişleri Bakanımız Sn. Ahmet Davutoğlu’nu ilimizden uğurlama sonrasında bir yerel TV Kanalıyla yaptığımız Röportajla ilgili olarak, bir İnternet Haber Sitesinde maalesef şahsımla ilgili art niyetli bir haber yapılmış bulunmaktadır.


Röportajda, Karabük Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili soruya, özetle “Belediye Başkanlığının çok onurlu ve kutsal bir görev olduğunu, böyle bir görevin de her şeyden önce kader-kısmet işi olduğunu, bununla birlikte camiamızda yaş ve sağlık açısından benden daha müsait arkadaşlarımızın da bulunduğunu belirterek, bu konuda Teşkilatımızın en iyi değerlendirmeyi yapacağını” ifade etmiş bulunmaktayım.


Hal böyle iken, söz konusu İnternet Haber sitesinde sözlerimin içindeki ‘’yaş ve sağlık’’ ifadeleri cımbızlanarak ve konu çarpıtılarak  “Mehmet Ceylan Belediye  Başkan Adaylığı için Yaşlı ve Hastaymış; Ya Milletvekilliği adaylığı için…?” gibi alaycı bir tavırla haber yapılması art niyetli ve çirkin bir yaklaşımdır. Güya, böylesi bir ifadeyle şahsım, hizmetten kaçan, fırsatçı bir yaklaşım içinde, külfetten ziyade nimet peşinde olan birisi olarak tanıtılmakta ve kamuoyu önünde itibarsızlaştırılmaktadır.


Değerli hemşerilerimin yakından bildiği gibi yaklaşık 20 yıldır iyi, kötü her şart altında Karabük siyasetinin içinde, bölgeme ve hemşerilerime hizmet etmeye çalıştım. Karabük’teki ilk siyasi adaylığım 27 Aralık 1995 seçimleridir. O zamanki değerli Parti Büyüklerimizin ve hemşerilerimin arzusu doğrultusunda, hazırlıksız olmama rağmen milletvekili adayı oldum; seçim sonucunda DPT’deki görevime geri döndüm. Ardından 28 Şubat sürecinin yoğun yaşandığı ve o zamanki partimize her türlü baskının yapıldığı bir ortamda, hizmetten kaçmadan yine değerli hemşerilerimin arzu ve isteği doğrultusunda bu defa Fazilet Partisi’nden seçime girerek yaklaşık 3,5 yıl Safranbolu Belediye Başkanı olarak çok şükür alnımızın akıyla hizmet ettik. Partimizin kapatılması sonrasında ise arkadaşlarımızla birlikte ilimizde AK Parti’nin kuruluşunda öncülük ettik ve o dönemde siyasi yasaklı olan değerli Genel Başkanımız ve Başbakanımıza “O artık muhtar bile olamaz” dedikleri ve mahkeme üstüne mahkemede yargılandığı bir dönemde hizmet ve dava bilinciyle arkadaşlarımızla birlikte Partimize geçerek hizmete devam dedik. Allah nasip etti, daha sonra hemşerilerimizin teveccühü ile 2 dönem Milletvekili olarak ta Karabük’e çok güzel hizmet imkânı bulduk. Şimdi ise Kalkınma Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı olarak 2 yıldır bölgeme ve ülkeme hizmet etmeye çalışıyorum.


Özetle, söz konusu haber ve arkasında yatan yorumun aksine, biz bu tür görevlerde hep hizmet ve dava bilincini esas aldığımızı ifade etmek isterim. Yani, sadece Partimizin iktidar dönemlerinde değil, en zor günlerinde, kuruluşundan ve onun öncesinden beri bu düşünce anlayışı içinde kolay-zor demeden, nimet-külfet hesabı yapmadan üstümüze düşen her görevi layıkıyla yapmanın gayreti içinde olduk.


Bu düşünce yapısı ve anlayışı içinde, Ülkemiz için büyük şans olarak gördüğümüz değerli Başbakanımızın liderliğinde kurulduğu günden bu güne kadar ülkemize büyük hizmetler sunan Partimiz ve değerli hemşehrilerimiz, bundan sonra da bizden ne zaman ve hangi konumda bir hizmet talep ederlerse, onu en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde oluruz.


Bu duygu ve düşünce içinde, şahsımı kamuoyu önünde itibarsızlaştırmaya yönelik böylesi bir haberi kınıyor ve yapanları düzeltmeye davet ediyorum.


Değerli hemşerilerime ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Mehmet CEYLAN


Kalkınma Bakan Yardımcısı


 

karabuknethaber-logo-12

 

KARABÜK NET HABER’İN CEVABI

Karabük Net Haber imtiyaz sahibi olarak, Sayın Mehmet Ceylan’ı 1995 yılından bu yana tanırız. Kendileri de bizleri tanır.


Bu cevaben yazımızın, kendi isteği üzerine düzeltme yazısı olarak ta nitelendirilebilir.


Sorun bizim yaptığımız haberde değil. Asıl sorun, Karabük Yerel Basınının istisnalar kaideyi bozmaz, fakat genel anlamda mülayim bir yayın politikası izlemesindedir.


Sayın Ceylan’ın  “Karabük Belediye Başkan Adaylığı için, yaşı ve sağlığı benden çok daha müsait arkadaşlarımız var.” şeklinde yaptığı açıklamayı, gazeteci yorumlar ve yorumlamak ta zorundadır. Sayın Ceylan’ın bu açıklamasının, bizim yorumlamamıza göre açılımı ve karşılığı budur.


Bu gün bir siyasetçinin ağzından çıkan her cümle, basın tarafından kırk ayrı yere çekilerek yorumlanmaktadır. Dolayısıyla, Sayın Ceylan’da bir siyasetçidir.


Asıl biz, Sayın Mehmet Ceylan’ın bu haberimize gösterdiği aşırı alınganlığa ve tepkiye bir anlam veremedik.


Karabük Net Haber olarak biz, Sayın Ceylan’ın bu sözlerini bir habercilik çerçevesinde yorumlayarak, kamuoyu ile paylaştık.


Eğer söz konusu haberimizde kendi ağzından çıkan sözleri değiştirseydik, işte o zaman tüm bu sert eleştirileri ve hatta hukuki cezayı hak ederdik.


Karabük Net Haber olarak şimdi Sayın Mehmet Ceylan’ın “Karabük Belediye Başkan Adaylığı için, yaşı ve sağlığı benden çok daha müsait arkadaşlarımız var.” Sözünü kamuoyunun tartışmasına ve yorumuna açıyoruz. Sayın Ceylan, bu sözleri ile ne demek istedi?


Sayın Mehmet Ceylan, yöremizin nadir yetiştirdiği, önemli bir siyaset adamıdır ve kendisinin bölgemize yaptığı sayısız hizmetleri asla göz ardı edilemez.


Bizim haberimizde ne art niyet, ne alaycı tavır, ne de itibarsızlaştırma girişimi asla yoktur. Kendi söylediği sözlerinin, yorumlanması vardır. Bu yorum bize aittir ve bu yorumlamaya da katılmaması gayet normaldir.


Sanki Karabük Net Haber’in, Mehmet Ceylan’a karşı art niyetli bir girişimi var gibi bir izlenim oluşturan açıklaması, aksine bizleri son derece üzmüştür.


Sayın Mehmet Ceylan ile ilgili haber sitemizin arşivlerinde bu zamana kadara yaptığımız onlarca ve hatta yüzlerce haber vardır. Bu yaptığımız haberlerin birçoğunu da eminiz kendileri de memnuniyetle karşılamıştır.


Birçok Yargıtay kararlarında “Basın, etrafında gelişen olayları yorumlar, eleştirir ve kamuoyunun tartışmasına açar.” Diyor.


“Akıllı siyasetçi, bin düşünür, bir konuşur” sözü boşuna söylenmemiştir.


Herkesin bir konuyu artık iyi çok iyi anlamasını istiyoruz.


Karabük Yerel Basını aşırı mülayim yayın politikası izleyebilir, fakat biz haberciyiz ve tüm Türkiye’de yapılan gerçek haberciliğimizi sergiliyoruz. Kimse bizi mülayim, görmemezlikten gelen, “Aman kırılır” diyerek bir şeyleri atlamamızı beklemesin.


Global habercilik anlayışını, Sayın Ceylan çok iyi bilmektedir ve biz Global habercilik çerçeveleri içinde habercilik hizmeti veriyoruz.


Aynı sözleri Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Önümüzdeki Büyük Kongremizde Genel Başkanlık için yaşı ve sağlığı benden çok daha müsait arkadaşlarımız var.” Deseydi, acaba ulusal ve Dünya basını nasıl yorumlardı?


Karabük Net Haber olarak “Mehmet Ceylan Belediye Başkan Adaylığı için Yaşlı ve Hastaymış; Ya Milletvekilliği adaylığı için..?” başlıklı haberimizde asla art niyet düşünmedik. Hele hele alaycı bir tavır içine ise hiç girmedik.


Söz konusu haberimizin bu şekilde yorumlanarak yapılmasının, tek sorumlusu bu sözleri sarf eden Sayın Ceylan’dır.


Gerçek haberci, bu tür haberleri kaçırmaz ve biz de bunu yaptık. Bu tür yorumlama haberlerimiz ne ilkti, ne de son olacak.


Karabük Net Haber olarak biz de demokratik hakkımızı kullanıyor ve Sayın Kalkınma Bakan Yardımcımız Mehmet Ceylan’ın art niyetli, alaycı olarak nitelemelerine katılmıyoruz. Hele hele bizi kınamasını, biz de kınıyoruz.


Haberimizin düzeltmesi budur, diyoruz.


Karabük Net Haber okuyucularına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 

Ergün BAŞKAYA


Karabük Net haber İmtiyaz Sahibi


 
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74