CEVDET AKAY'DAN ÇAĞRI

KARDERFED BAŞKANI “KARABÜKSPOR’A SAHİP ÇIKALIM.”  

banner73
Güncel 04.07.2013, 15:54 04.07.2013, 15:54
16
CEVDET AKAY'DAN ÇAĞRI
banner36

KARDERFED BAŞKANI “KARABÜKSPOR’A SAHİP ÇIKALIM.”


 

cevdet-akay-cagri


Merkezi İstanbul’da ki kısa adı KARDERFED olan Karabük Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Cevdet Akay Karabükspor’da yaşanan son günlerdeki olayları değerlendirerek. Top yekun Karabük’ün, Karabükspor’a sahip çıkması gerektiğini belirtti.

Akay, Kişisel çıkarların değil, kent menfaatinin göz önünde bulundurularak, hareket etmesi gerektiğini vurgulayarak, şu açıklamalarda bulundu;

"Karabükspor’un Süper Lig’de olması bir şarttır. Karabük’ün tanıtımı açısından çok önemli. Hep birlikte yıllarca uğraşsak böyle bir tanıtım yapamayız. Kente olan ekonomik katkıları da ortada ve tüm bu sebeplerden dolayı Süper Ligde kalarak, başı oynaması çok önemlidir. Hatta UEFA Kupalarına falan katılabilecek durumlara gelmesi çok önemli.  Bu kapasitede Karabük’te var. Bu yüzden kişisel çıkarlar değil, genel menfaatler düşünülmeli. Herkesin katılımı ile geniş katılımlı bir yönetim oluşturulmalı. Kardemir’den tutun, Sayın Valimizin, Belediye Başkanımız, Ticaret Odamız, Esnaf Odalarımız gibi tüm yetkililer Karabükspor’a sahip çıkmalıdır.  Hatta Safranbolu Belediye Başkanımız bile Karabükspor’un yönetiminde söz hakkı sahibi olmalıdır. Çok güzel bir yönetim oluşturulabilir. Bizlerde İstanbul’da Karabükspor’umuzla gurur duyuyoruz. İstanbul’daki tüm Karabük Dernekleri olarak buradaki maçlarına gitmeye çalışıyoruz.”

Kardemir’in, Karabükspor’a her zaman sahip çıkması gerektiğini de belirten KARDERFED VE TÜMBİAD Genel Başkanı Cevdet Akay “Kardemir yönetimi her zaman Karabükspor’un arkasında olmalıdır. Çünkü her iki kurumda Karabük’ündür. Ülkemizin birlik beraberliğe ihtiyacı var, Karabük’ümüzün de birlik beraberliğe ihtiyacı var. Karabükspor için birileri tartışsa da, yaşananları bir yere bırakarak, Karabükspor için uğraşmalıdır. Herkesi itidale davet ediyoruz ve biz de üzerimize düşen ve bize verilecek her göreve hazırız.” Diye konuştu.
Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74