CENGİZ MANCOĞLU' KONTROL SÜRECİ DEVAM EDİYOR'

Güncel 23.06.2016, 10:05 23.06.2016, 10:05
17
CENGİZ MANCOĞLU' KONTROL SÜRECİ DEVAM EDİYOR'
banner36

IMG_7273Kargaz Karabük İşletme Müdürü Cengiz Mancoğlu, şirketin geriye dönük tesisat kontrolleri gerçekleştirmekte olduğunu ve doğal gaz arzı sağlanmış tesisatların güvenli gaz kullanımını temin etmek amacıyla kontrol sürecinin devam ettiğini söyledi.


 

İşletme Müdürü Mancoğlu, ölümle sonuçlanabilen üzücü kazaların önüne geçilebilmesi için doğalgaz tesisatlarının yetkili firmalar tarafından yapılması, cihaz ve ekipman bakımlarının da aynı şekilde yetkili servisler vasıtasıyla yapılması gerektiğine dikkat çekerek, geriye dönük kontrol kapsamında; tesisatların periyodik olarak kontrol edildiğini söyledi.

Mancoğlu, “Şirketimiz tarafından belirlenen saatte; teknik donanıma sahip ekiplerimiz tarafından periyodik tesisat kontrol işlemi gerçekleştirilmekte olup tesisatın uygun görülmesi durumunda doğal gaz kullanımına izin verilmektedir.

Tesisat kontrollerinde kaçak ya da usulsüz doğal gaz kullanımı tespit edilmesi durumunda doğal gaz arzı durdurulmakta ve gerekli cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Tesisatın bakımsızlığı nedeni ile kullanım ömrünü tamamlamış ekip veya ekipmanların değiştirilmesi talep edilerek tadilat veya bakım yaptıracak abonelerimize şirketimiz tarafından yetkilendirilmiş firmaların aracılığıyla tesisat tadilatı yaptırması gerekliliği bildirilmektedir.

Söz konusu yetkili firmaların listesi http://www.kargaz.com.tr/SertifikaliAktifFirmalar.aspx linki altında yayınlanmaktadır. Yetkili firma tarafından mevzuatlara ve şartnamelere uygun hale getirilen doğal gaz tesisatı için yetkili firma tarafından randevusu talep edilmekte; şirketimiz tarafından aynı güne veya bir sonraki işgününe randevu verilerek kontrol işlemi tekrar gerçekleştirilmektedir.

Tesisatların mevzuatlara ve şartnamelere uygunluğunun tespit edilmesi halinde doğal gaz arzı tekrar sağlanmaktadır. Yapılan bu kontrollerle ilgili olarak şirketimiz tarafından herhangi bir ücret talep edilmemektedir” dedi.
Yorumlar (0)
12
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74