CENGİZ GÜL KARARLI

- ÇELİK İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ALİ CENGİZ GÜL, KARDEMİR'DEKİ SENDİKA DELEGE SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİREREKİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

banner73
Güncel 10.01.2013, 23:15 10.01.2013, 23:15
15
CENGİZ GÜL KARARLI
banner36
- ÇELİK İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI ALİ CENGİZ GÜL, KARDEMİR'DEKİ SENDİKA DELEGE SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİREREKİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN ÜYELERİNİN BEKLENTİSİ DOĞRULTUSUNDA OLACAĞINI BELİRTTİ.

gul-kararli

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Kardemir A.Ş’de gerçekleştirilen iş yeri temsilciliği seçimlerine değerlendirerek, kazananın Çelik-İş ve Kardemir işçileri olduğunu söyledi.

Çelik İş Genel Başkanı Cengiz Gül açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“Kardemir’e geldiğim ilk gün söylediğim bir cümle vardı; ‘Kardemir’de tüm sendikal yaşamda demokratikleşmeyi sağlayacağız.’ Buna o günlerde inanmayanlar, tereddüt yaşayanlar böyle bir şeyin hayal olduğunu söyleyenler oldu. Biz bunu gerçekleştireceğimizi, Kardemir işçisinin buna layık olduğunu, Kardemir işçisinin bunu gerçekleştirebilecek erdemde olduğunu söylemiştik. Yapılan seçimlerde Kardemir işçisinin böylesine güzel bir olayda seçimi çok başarılı gerçekleştirdiğini hatta ‘Kardemir işçisi hazır değil bir dönem daha bekleyelim’ diyenlere, Kardemir işçisi bunun geç kaldığını bile gösterdi. Kaybedeni, kazananı yok, kazanan Çelik-İş Sendikası, kazanan sendikal demokrasi, dinamik güç oldu. Kardemir işçisinin gösterdiği olgunluğa gerçekten teşekkür ediyorum.

Yeni temsilcilere başarılar diliyorum. Tüm aday olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki seçimlerin daha coşkulu olacağını düşünüyorum. Katılımın yüzde 90’ı aştığını gördüm bundan da mutlu oldum. Çelik İş Sendikası ve Karabük adına önemli bir gündü. Kardemir işçisiyle bir miting yapacaktık kar planlarımızı bozdu. Bunu ileri bir tarihe erteledik.

Çok iyi bir toplu sözleşme olacak. Kendileri nasıl inandıkları bir ücret zammı istiyorlarsa bunların dışına çıkılmayacak. Kardemir’in bacası tütecek, Kardemir işçisinin bacasıyla eş değerde tütecek. Bunun çok net altını çiziyorum. Kötü bir sözleşme, eksik bir sözleşme yapmamız mümkün değil, Kardemir işçisi ile birlikte mücadele ederek iyi bir sözleşme imzalayacağımızı düşünüyorum. Bundan geri dönüş yok. Türkiye’deki ve dünyadaki demir çelik fabrikalarını göz önüne alarak bir sözleşme taslağı hazırlamaya çalışıyoruz.”

 
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74