BU KEZ AVLAMADILAR

KARABÜK AVCILAR KULÜBÜ ÜYELERİ YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE KARLA KAPLI ORMANLARDA AÇ KALMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA KALAN KUŞLAR İÇİN

banner73
Güncel 11.01.2013, 20:02 11.01.2013, 20:02
12
BU KEZ AVLAMADILAR
banner36
KARABÜK AVCILAR KULÜBÜ ÜYELERİ YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE KARLA KAPLI ORMANLARDA AÇ KALMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA KALAN KUŞLAR İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKTI.

bu-sefer-avlanmadilerKarabük Avcılar Kulübü ormanlarda kar kalınlığının 1 metreyi geçmesi üzerine yem bulmakta zorlanan kuşlar için Aşağı Kızılcaören Köyü’nde ormanlık alana yem bıraktı.

Karabük Avcılar Kulübü Başkanı Turgut Kirez kış şartlarının çok ağır geçtiğini belirterek, "Doğada yaşayan canlıları sadece vurmayı değil, onları elimizden geldiği kadarıyla korumak istiyoruz. Her taraf karla kaplı. Dolayısıyla yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları aç kalma tehlikesiyle karşı karşıyalar. Onlar için yemleme yaptığımız için gururluyuz. Yaban hayvanları mümkün olduğunca açık arazilere yem bulabilmek için geliyorlar. Bunu bildiğimiz için açık arazilerde yemleme yapıyoruz" dedi.

Karabük 3 Nisan Polis Merkezi’nde görevli polis memurları ise karakolun karşısındaki meydanda karları temizleyerek her gün güvercinler için buğday ve mısır atıyor.
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74