BAHADDİN GAZİ ANMA VE DEDE YAYLASI ŞENLİKLERİ YAPILDI

1994 yılında kutlanmaya başlayan ve bu yıl 20. si düzenlenen Karabük’ün manevi kurucusu Bahaddin Gazi’yi an

banner73
Güncel 25.08.2014, 16:44 25.08.2014, 16:44
24
BAHADDİN GAZİ ANMA VE DEDE YAYLASI ŞENLİKLERİ YAPILDI
banner36

1994 yılında kutlanmaya başlayan ve bu yıl 20. si düzenlenen Karabük’ün manevi kurucusu Bahaddin Gazi’yi anma etkinlikleri kapsamında Dede Yaylasında şenlik düzenlendi.


 

20140825AW176106_01Bahaddin Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı ile Karabük Belediye’sinin ortaklaşa düzenlediği şenliğe Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Müftüsü Halil Bektaş, Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş, TÜED Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Siyasi Parti Başkanları, STK Temsilcileri, Vakıf Yöneticileri ile Üyelerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Bahaddin Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Küçük’ün açılış konuşmasının ardından Bahaddin Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Kemal Özdemir Vakıf faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Protokol konuşmalarının ardından kürsüye gelen Vali Orhan Alimoğlu “Bu güzel insanlara yakışır şekilde yaşamak bizim hayatımızı da güzelleştirir. Bu kadar insan buraya zorla toplanmadı, demek ki buradaki insanlar sevgi ve muhabbetle toplandı. Bu muhabbeti toplumumuzun her kesimine yaymaya ihtiyacımız var, bunu da yapacağımızdan şüphem yok. Bizim medeniyetimiz bir vakıf kültürü, bugün ki etkinliği Belediye’miz ile Bahaddin Gazi Eğitim ve Kültür Vakfımız birlikte organize etmişler. Vakıf’ın en kısa tarifi başta insanlar olmak üzere bütün mahlûkata riyasız, ivazsız ve samimi yardım etmektir. Vakfın faaliyetleri arasında gördüğüm öğrencilere ve gençlere yardımları var, bu çok önemli. Karabük şehrimiz üniversite şehri ve birçok öğrencimiz var. Bu öğrencilerle, gençlerle ilgilenmek çok güzel bir iş çünkü insanlar 20-25 yaşına kadar kazandıklarını ömür boyu harcıyorlar bu güzel işlerin devam etmesini diliyorum. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen belediyemize ve vakfımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bahaddin Gazi Hazretlerinin hayrına pilav dağıtıldı.
Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74