100 YIL SOSYAL YAŞAM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin olmazsa olmaz projelerinden biri olan Her Mahalleye Bir Sosyal Yaşam

Güncel 23.04.2015, 12:52 23.04.2015, 12:52
50
100 YIL SOSYAL YAŞAM MERKEZİ HİZMETE AÇILDI
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin olmazsa olmaz projelerinden biri olan Her Mahalleye Bir Sosyal Yaşam Merkezi projesi kapsamında yapımı tamamlanan 100. Yıl Sosyal Yaşam Merkezinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.


 

22042015_100yil_24-(1)100. Yıl Sosyal Yaşam Merkezi açılışına Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, MHP Milletvekili Adayları Durmuş Yalçın, Ayhan Akbaş, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

Açılış öncesi törene katılanlara hitaben bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Belediye Başkanlığımıza adaylığımızı koyduğumuzda yapılan propagandalar şunlardı; Bir muhalefet Belediye Başkanlığı idaresinde şehirlere hiç bir şey yapılmaz denildi. Kendileri bu güne kadar yalnız memleketlerine yapılacak işlerde siyasi ikballeri düşünülmüş. Eğer birisi başarısız olursa o kişinin üstünden siyaset yapmaya, siyaset rant sağlamaya çalışmış olan bir anlayış karşımızda mevcuttu.

Biz Belediye Başkanlığı seçimini kazandıktan sonra bütçesi düzgün, idaresi düzgün bir Belediyeyi devre almadık. İşçimizin maaşını ödeyemeyecek, göreve geldiğimiz gün elektrikleri kesilmiş, işçimizin 11 ikramiye alacağı bir Belediye devre aldık ama bir gün dahi parasızlıktan ağlamadık. Yaptığımız işleri kendileri nasıl küçümserse küçümsesin ama kendi idarelerindeki 500 bin nüfuslu şehirlerin yaptığından daha fazla işi Karabük Belediyesi hizmet olarak sizlere getirmeyi başardı.

Bu başarıların en önemli unsurlarından birisi Belediyenin personeli, idarecileri ve müdürleridir. Bizim yapmış olduğumuz sevk ve idare nasıl yapılacak, sizlerden toplanan her kuruş para size nasıl hizmet olarak geriye çevrilecek plan ve programdır” dedi.

DEVLET DEMİR YOLU PROJESİNİ ENGELLEDİKLERİNDEN BEN ADIM GİBİ EMİNİM


22042015_100yil_18-(1)Karabük Belediyesi’nin başarısız olması için uğraşıyorlar diyen Başkan Vergili sözlerine şöyle devam etti; “Bu projeyi kendileri de düşünebilirlerdi. Devlet Demir Yolları projesi bizim için çok büyük bir projeydi. Karabük’te meydan gibi bir projeydi. Devlet Demir Yollarıyla projeyi imzaladık. Bunun arkasında durması gereken kimdi? Ankara’da milletvekillerimizdi. Bırakın protokolü, devamını engellediklerinden adım gibi eminin. Siz bir şey yaparken her türlü desteği veriyoruz, bir planlama yaparken buranın imar durumunu ayarlıyoruz. Yeter ki 100. Yıl Mahallesine Kültür Merkezi olsun, Öğlebeli’ne Gençlik Merkezi olsun imar durumlarını ayarlıyoruz. Yeter ki Karabük’te bir çivi çakılsın. Yeni Mahalle’ye Spor Merkezi yapılsın imar durumlarını ayarlıyoruz. Hastanelerin imar durumunu bir akşamda çözdük.

Bizim gayemiz Karabük’e hizmet etmek. Kendileri bizim bir problemimiz mi var, hemen bütün Bakanlıklardan engelle. Karabük’ün menfaatine kullanılacak bir paramı var, bankalardan engellemeye çalış. Bunların hiç birisi bizi yıldıramaz. Yapmış olduğumuz kaynaklarla şu anda Karabük’te yapmış olduğumuz işlerden bu gün paraya çevirdiğimiz zaman 100 trilyon nakit para buluruz. Hiç kimseye de boynumuz eğri olmaz Karabük’te. Çünkü biz sizin paralarınızı idareli kullanmak için, Belediye’ye bir kuruşluk haram karıştırmamak için gecemizi gündüzümüze veriyoruz.

Şu anda Türkiye’de rüşvetin konuşulmadığı tek Belediye Karabük Belediyesi. Türkiye’de en büyük performansla çalışan Karabük Belediye işçisi. Niye diye sorarsanız ben Belediye işçilerimle siyaset yapmıyorum. Benim siyasi propagandalarımın içersinde Belediye işçimiz yok. İstediği yere oyunu verebilir. Şimdi başlarlar umut tacirliğine. Çıkarlar yola işsizlere işsizlik listeleri hazırlarlar. Karabük’le ilgili bir tane yatırım yapılmamış, Organize Sanayi genişletilememiş, çocuklarımız gurbetlerde.

Belediye’ye asgari ücretle çalışmaya en az günde 50 tane arkadaşımız geliyor. Aynı şekilde emeklilerimiz 12 yıl önce emekli maaşıyla 5,5 altın alıyordu, şimdi ise 2,5 altın alıyor. 65 yaş üstü emeklilerin bir tanesini ücretsiz otobüse bindiremediler. Biz davalar açtık arkamızda ne Valilik durdu, ne hükümet durdu, nede iktidar partisi durdu. 30 bin liralıkta avukat parası ödedik. Ben dostlarımızdan şunu bekliyorum, önümüzdeki seçimler Karabük’ün bir dönüm noktası olacak.

Eğer Karabük’te iktidar partisinin gücü kırılırsa, biz bir tane milletvekili çıkartırsak Karabük’ün kaderinin kesinlikle değişeceğinden eminim. Çok büyük bir Organize Sanayi yapılacağına inanıyorum. Bunları takip edebilecek bir milletvekilimizin Ankara’da olmasının, Karabük’ün ufkunu açacağına inanıyorum. Bu konuda bütün dostlarımdan destek bekliyorum” dedi.
Yorumlar (0)
27
açık
banner17
banner18
banner39
banner74