YILIN İLK YARDIM TIRLARI SAFRANBOLU'DAN

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YILIN İLK YARDIM TIRLARI SAFRANBOLU'DAN GÖNDERİLDİ

banner73
Genel 01.01.2016, 16:34 01.01.2016, 16:34
16
YILIN İLK YARDIM TIRLARI SAFRANBOLU'DAN
banner36
BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YILIN İLK YARDIM TIRLARI SAFRANBOLU'DAN GÖNDERİLDİ

YARDIM TIRI

Safranbolu ilçesinde yaklaşık 25 gün önce Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere başlatılan kampanya kapsamında, 2016 yılının ilk yardımları düzenlenen törenle yola çıktı.

Safranbolu Belediyesi öncülüğünde, Safranbolu Kaymakamlığı, Karabük Üniversitesi, Safranbolu ve Karabük Müftülükleri, Deniz Feneri Derneği, Yağmur Derneği, Ensar Vakfı, Hayrat Vakfı, Memur-Sen, MÜSİAD, Beşir Derneği, İlim Yayma Cemiyeti ve Sultan Vakfı paydaşlığında ‘Gün Birlik Zamanı’ diyerek başlatılan kampanya kapsamında Misak-ı Milli meydanında düzenlenen törenle yardım tırları dualar eşliğinde uğurlandı.

Törende konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Kampanya kapsamında yardımseverlerin sağladığı un, kuru gıda, temizlik malzemesi, battaniye, kışlık giysi, bebe bisküvisi ve bebek bezlerinden oluşan yardım malzemelerimizi komşusu açken tok yatan bizden değildir sözünden hareketle kardeşlerimize ulaştırma niyetiyle çok önemli olan bir kampanyayı şu an yollayacağımız yardım tırlarıyla sonuçlandırmış olacağız.

"YOĞUN DESTEK"

Yapılan bu yardım kampanyası kapsamında pek çok kurum ve sivil toplum kuruluşumuz ile de paydaşlık yaptık. Türkiye’mizin pek çok yerinde benzeri kampanyalar var, bu kampanyalarda oradaki kardeşlerimize yönelik yardım malzemeleri bir şekilde ulaştırılıyor. Bölgemiz bundan önce yapılan bütün yardım kampanyalarına yoğun destek vermiştir, inşallah bundan sonra da vermeye devam edecektir” dedi.

Başkan Aksoy, ayrıca yardım kampanyası kapsamında 4'ü un, biri de bot ayakkabıdan oluşan 5 tır ile bir kamyonetin de gıda ve temizlik malzemeleri, soba, bebek bezi, bebek maması ve giysi taşıdığını kaydetti.

bayır bucak türkmenleriSoğuk bir havada yapılan tören ile kampanyanın anlamının bir kez daha iyi anlaşıldığı ifade eden İlçe Kaymakamı Murat Bulancak ise, “Bayırbucak Türkmen kardeşlerimiz sürekli soğuk altında. Evlerinden, ocaklarından olmuş. Çoluğun çocuğun ne halde olduğunu televizyonlardan seyrediyoruz. Bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İlçe Emniyet Müdürü Musa Kansu, İlçe Müftüsü Hasan Güneş, MÜSAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur, Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Başkanı Hamit Kunt, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaşın da katıldığı tören sonrası tırlar dualar eşliğinde uğurlandı.
Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74