YILDIRIM 'ÖZEL İDARE TÜM İŞLERİNİ KENDİ YAPABİLECEK KONUMA GELECEK'

İl Genel Meclisi Eylül ayı Meclis toplantısı İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, başkanlı

Genel 01.09.2020, 14:22 01.09.2020, 14:22
83
YILDIRIM 'ÖZEL İDARE TÜM İŞLERİNİ KENDİ YAPABİLECEK KONUMA GELECEK'
banner36

İl Genel Meclisi Eylül ayı Meclis toplantısı İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, başkanlığında yapıldı.

Eylül ayı İl Genel Meclis toplantısında açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Yıldırım; “Karabük İl Genel Meclis Üyelerimizi ile birlikte Özel İdarenin tüm işlerini kendi imkanları ile yapabilecek konuma ulaşmasını hedefliyoruz” dedi.

Eylül ayı İl Genel Meclis Toplantısında son yıllarda Karabük İl Genel Meclisi’nin ve Karabük İl Özel İdaresi’nin yaptığı çalışmaları ana başlıklar altında sıralayan Başkan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti;

“Son yıllarda iki adet taş kırma makinesi, seyyar konkasör alımı gerçekleştirilmiş, son 3 yılda 1,2 milyon ton sarı malzeme üretimi bu makinelerimiz ile yapılmıştır. Eskiden İlçe başına 10 bin ton malzeme bulamazken bugün İlçe başına 50-60 bin ton sarı malzeme temin ediyoruz. Eskiden bir adet olan çöp toplama aracımız, İdaremizin satın aldığı ve bakanlıktan alınan hibe ile dokuz adede çıkarılmıştır.

Bununla birlikte İl genelinde yalnızca merkezi olan beş köyümüzde çöpler toplanırken bugün 277 köyümüzün bu sene sonunda İnşallah tamamında 3500 çöp konteynırımız ile çöpler Özel İdaremize bağlı personellerimiz tarafından toplanmakta olacaktır. Yine İl Genel Meclisimizin almış olduğu kararlar ile greyder, ekskavatör, pikap, kamyon, silindir, arazöz, otobüs, yükleyiciler olmak üzere 63 adet iş makinesi ve araç alınarak makine parkı güçlendirilmiştir.

2019 yılında ise, sıcak asfalt plentimiz kurulmuş, asfalt finişheri, asfalt silindirleri satın alınarak sıcak asfaltı kendi imkanlarımız ile yapabilecek seviyeye ulaşmıştır. Makine parkımızın güçlendirilmesi, sıcak asfalt plentinin kurulması ve asfaltın İdaremize ait kamyonlar, finişher ve silindirler ile yapılması ile ilgili kararlarımız sonrasında, 2019 ve 2020 yılında 100’er km.den fazla sıcak asfalt yapımı Merkez ve İlçe köy yollarımızda tamamlanmış ve tamamlanacaktır.

Bu şekilde bütçesi ve nüfusu bizim üç katımız olan iller ile aynı miktarda sıcak asfalt yaparak bu güzel hizmeti Karabüklü hemşerilerimize sunmuş olduk. Son yıllarda İl Genel Meclisimizin almış olduğu kararlar ve bu kararlarımızın İdaremizce başarılı bir şekilde uygulanması sonucu; çöp toplama, sıcak asfalt yapımı, asfaltların tamirinin yapılması, taş kırma, seyyar konkasörlerimiz ile sarı malzeme ihtiyacımızın büyük bir bölümünün kendi imkanlarımız ile üretilmesi ve makine parkımızın güçlendirilmesi sağlanmıştır. Tabii ki eksikliklerimiz var. İnşallah bu eksiklikleri de peyderpey hep beraber tamamlayacağız.

Karabük’ün ve bölgemizin yeni turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Keltepe Kayak Merkezi’nde devam eden çalışmalara da değinen Başkan Yıldırım; “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı ve işletilmesi sağlanan Keltepe Kayak Merkezimize İl Özel İdaremiz tarafından destekler sağlanmış ve sağlanmaya devam edilmektedir. Geçtiğimiz yıl 3 milyon TL hibe, 3 milyon TL borçlanma yapılarak yapımına başlanan Keltepe Kayak Merkezi sıcak asfalt ve istinat duvarlarının yapımında 20 km.lik sıcak asfaltın 11,5 km.si ile yaklaşık 2 km. uzunluğunda istinat duvarları yapımı tamamlanmış, bu yıl da istinat duvarlarının bulunduğu köy mahalle geçişlerine ait 2 km lik kısım ile Keltepe Kayak Merkezi yolunun Karaağaç Köyümüzden sonraki kısımları sıcak asfalt yapılarak tamamlanacaktır. Ayrıca Karabük Keltepe Kayak Merkezimizin 1200 metre uzunluğundaki pistlerin düzenlenmesi, çevre düzenlemesi, otopark ve yol genişletmenin yanı sıra tesise Baby-Lift acemi pisti kurulumu, kar motoru alımları konusunda eksikliklerin tamamlanmasına katkıda bulunulmuştur.

İl Özel İdaresi olarak Karabük’ümüzün turizmine büyük katkı sağlayacak olan Karabük Keltepe Kayak Merkezimizde önemli çalışmalar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Asfalt sezonun da devam ettiğini ve yüzde 50’lik kısmın tamamlandığını ifade eden Başkan Yıldırım, “2020 yılının 110 km.lik sıcak asfalt programımızın yaklaşık yüzde 50’sini gerçekleştirmiş durumdayız. Malzeme temini ile ilgili biraz sıkıntılarımız oldu ancak çok şükür bu sıkıntılarımızı giderdik, daha önümüzde Eylül-Ekim-Kasım olarak üç ayımız var.

Bu yılki programımızı rahat bir şekilde tamamlamayı hedefliyoruz. Yine hizmetlerimizi bir an önce bitirebilmek amacıyla Keltepe Kayak Merkezi yolumuzun bu sene tamamlanacak kısımlarını sıcak asfalt yapmak ve İdaremizin diğer programlarında kullanmak üzere 6 adet kamyon kiralama yoluna giderek kamyon sayımızı 26’ya ulaştırdık.

Geçtiğimiz yıllarda sıcak asfalt yapılan yollarımızın sarı çizgilerinin çekilmesi, trafik işaretlerinin konulması ve Keltepe Kayak Merkezi yolumuzda tehlikeli yerlere bariyer yapılması işlerimizi büyük ölçüde tamamladık, çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Başkan Yıldırım konuşmasının sonunda, İl Genel Meclis Üyelerine, Özel İdare çalışanlarına teşekkür ederek; “Sonuç itibarı ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışan Meclisimize gelen konularda olsun, İl Özel İdaremizin daha ucuza daha çok hizmet yapabilmesi konularında olsun özverili bir şekilde çalışan, her konuyu titizlikle araştırarak katkı sunmuş olan tüm İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ediyorum.

Yine İdaremizin hizmetlerinin yapılması ve geliştirilmesi konularında bizlere her zaman destek olan geçmişten günümüze tüm milletvekillerimize, tüm valilerimize, siyasi partilerimizin İl Başkanlarına ve yönetimlerine, İl Özel İdaremiz Genel Sekreterine, Daire müdürlerimize ve çalışan tüm personellerimize Meclisimiz ve Milletimiz adına teşekkür ediyorum. Devlet güçlü oldukça bu hizmetler de daha güçlü bir şekilde yapılacaktır.

Devlet Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında tüm bakanlarımıza ve hükümetlerimize de İl Genel Meclisimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyor, 2020 ve daha sonraki yıllarda da daha güzel imkanlarla Karabüklü hemşerilerimize hizmet edebilmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, hepinizi hürmetle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
16
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74