YENİCE'NİN GÜZELLİKLERİ FESTİVALLE GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

KARABÜK VALİLİĞİ TARAFINDAN KENTİN BÜNYESİNDE BARINDIRDIĞI DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ, TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİNİ FARKLI BAKIŞ AÇILARIYLA GENİŞ KİTLELERE ULAŞTIRMAK İÇİN "FOTO MARATON VE KISA FİLM YARIŞMASI" DÜZENLENECEK. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA) Karabük Valiliği tarafından kentin bünyesinde barındırdığı doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini farklı bakış açılarıyla geniş kitlelere ulaştırmak için "Foto Maraton ve Kısa Film Yarışması" düzenlenecek.

Genel 04.09.2019, 17:49 04.09.2019, 17:49
18
YENİCE'NİN GÜZELLİKLERİ FESTİVALLE GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK
banner36

Karabük Valiliği tarafından kentin bünyesinde barındırdığı doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini farklı bakış açılarıyla geniş kitlelere ulaştırmak için “Foto Maraton ve Kısa Film Yarışması” düzenlenecek.

Yenice Kaymakamlığı ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliği ile her yıl Karabük’ün farklı bir güzelliğini ön plana çıkararak gelenekselleştirilmesi için maratonun ilki 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde Yenice ilçesinde yapılacak. Bu yarışma ile bölgenin turizm potansiyeli hakkında farkındalık oluşturmak, kente dair nitelikli ve sanatsal görsel bellek oluşturmak, yerel halkla farklı kentlerden gelen fotoğraf tutkunlarını buluşturarak Türk Fotoğraf Sanatının tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Etkinlik kapsamında ülkede ilk defa en az 30 saniye en fazla 3 dakikalık “Kısa Film Yarışması” bu yarışma içinde yer alacak. Festival tadında dört gün sürecek etkinliğin ilk üç gününde yarışmacılar fotoğraf ve filmlerini çekecek, son gününde değerlendirme ve ödül töreni gerçekleştirilecek. Yarışma kapsamında çekilecek fotoğraf ve filmler özellikle Yenice’nin eşsiz doğasını, yaban hayatını, köylerindeki geleneksel yaşam ögeleri, el sanatları gibi kültürel değerlerini tanıtıcı nitelikte olacak. Katılım ve başvuru ile ilgili bilgiler Valilik ve TFSF sayfalarında yer alıyor.

Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74