'YENÇEV' KURULDU

İlçe ormanlarında katık atık bertaraf tesisi kurulması kararı üzerine oluşturulan Yenice Platformu dernekleşme kararı aldı. Yenice Çevre ve Do

Genel 03.01.2019, 09:50 03.01.2019, 09:50
15
'YENÇEV' KURULDU
banner36
İlçe ormanlarında katık atık bertaraf tesisi kurulması kararı üzerine oluşturulan Yenice Platformu dernekleşme kararı aldı. Yenice Çevre ve Doğayı Koruma, Turizmi Geliştirme  Derneği (YENÇEV) adı altında faaliyet gösterecek derneğin kuruluş işlemleri tamamlandı. Derneğin kuruluşunda, Yenice Platformu üyeleri görev aldılar.


Buna göre;  Mustafa Akay başkan, Cevdet Abaoğlu başkan yardımcısı, Cemal Karakaş başkan yardımcısı, Sedat Çakıl  sayman, Naim Emdi yazman, Dilek Kocabaş basın sözcüsü olarak görev üstlendiler. Muzaffer Şık, Mücahit Toprak, İsmet Cebecioğlu, Mehmet Turgut, Fahri Elieyioğlu ve Tuncay Arslan da üye olarak görev yapacaklar.


Derneğin amacı; doğanın, doğal ve kültürel kaynakların korunmasına yönelik çalışmalarla, ilçe merkezi ve köylerde bulunan akarsular üzerinde tahribat yaratacak faaliyetleri engelleme ve halkı bilinçlendirmek üzerine oturtuldu.


Dernek yönetimi, Yenice'de ve il merkezinde yaşayan herkese üyelik çağrısında bulunurken bir de manifesto yayınladı. Yayınlanan, manifestoda "Derneğimiz partiler üstüdür. Her siyasi partiye eşit mesafededir. Bir siyasi partinin yanında, diğerinin karşısında değildir. Kucaklayıcıdır. Amaçları doğrultusunda tüm siyasi partilerden ve toplumun diğer katmanlarından katkı bekler. Yenice'nin tanıtımı ve doğal güzelliklerinin korunması adına topluma önderlik eder. Bu bağlamda da Yenice'de birliği, beraberliği sağlamayı hedefler" denildi.
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74