YAŞA VE YAŞAT EĞİTİMİ GELİŞTİRME DERNEĞİN'DEN ÜCRETSİZ FUTBOL OKULU

Yaşa ve Yaşat Eğitim Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Küçüktepe açılacak olan ücretsiz futbol okulu ha

banner73
Genel 24.08.2017, 14:43 24.08.2017, 14:43
24
YAŞA VE YAŞAT  EĞİTİMİ GELİŞTİRME DERNEĞİN'DEN ÜCRETSİZ FUTBOL OKULU
banner36

Yaşa ve Yaşat Eğitim Geliştirme Derneği Başkanı Abdullah Küçüktepe açılacak olan ücretsiz futbol okulu hakkında bilgi verdi.


Yaşa ve Yaşat Eğitimi Geliştirme Derneği olarak, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, evrensel bir araç olan sporun,bireylerin zihnen, bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlayan en önemli bir araçtır.

Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlediği, sürekli artan nüfus, artan nüfusla beraber sürekli olarak azalan boş araziler, sokaklarda futbol oynamanın zorlaşması, velilerin artan güvenlik kaygıları gibi sebepler, çocukların futbola yönelmesi noktasında futbol okullarını birincil başlama noktası konumuna getirdi.

Türk Milletinin teminatı ve en önemli kaynağı olan gençlerimiz bizler için çok önemlidir. Çocuklarımız ve Gençlerimiz için Türkiye Masterler ve Vetaranlar Futbol Federasyonuyla ortak projemiz olan, Yaşa ve Yaşat Futbol Okullarının ilki Karabük'ümüzde açılacak olup, Derneğimiz proje kapsamında 10/15 yaş grubuna yönelik Futbol Turnuvası düzenleyerek Karabük'ümüzdeki tüm çocuklarımıza ve gençlerimize ve velilerine duyurma düşüncesindedir.

Futbolun temel altyapı eğitimini veren ve öğrencilerin zihnen, ruhen, bedenen sağlıklı bir şekilde olmalarını ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını amaçlayan, aynı zamanda her alanda kendine güvenen, sosyal yanı güçlü bireyler yetiştirmek olan Derneğimiz, eğitim ile sporu uyum içerisinde başarıyla devam ettirmek asıl amacımızdır.

Antrenörlerimiz tarafından öğrencilerimizin derslerinin yakından takip edileceği ve antrenmanlarda eğitim ile ilgili verilen teorik bilgilendirmelerle eğitim olmadan sporun tercih edilemeyeceğini öğrencilerimize aşılamak öncelikli görevimizdir.

Yaşa ve Yaşat Futbol Okulu ücretsiz tüm sene boyu devam edecek olup, PROJEYE destek veren futbola gönül vermiş geçmişte profesyonel, amatör futbol oynamış 40 yaş üzeri Yaşa ve Yaşat Vetaranlar futbol takımının yanında ben de varım diyen tüm sporcuları çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz .Dedi.
Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74