YABAN HAYATI FOTOKAPANLA GÖRÜNTÜLENDİ

Karabük'te, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü İl Şube Müdürlüğü'nce belirli noktalara yerleştir

banner73
Genel 16.09.2017, 17:48 16.09.2017, 17:48
35
YABAN HAYATI FOTOKAPANLA GÖRÜNTÜLENDİ
banner36

Karabük'te, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü İl Şube Müdürlüğü'nce belirli noktalara yerleştirilen kameralar eşsiz görüntüleri ortaya çıkardı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü İl Şube Müdürlüğü'nce  tespit edilen noktalara yaban hayatıyla ilgili bilgi edinmek amacıyla yerleştirilen 45 fotokapanla boz ayı, karaca, kara leylek ve yaban kedisinin görüntüleri çekildi.

Karabük'te değişik alanlarda bulunan Yaban Hayatı Geliştirme Sahaları'ndan teknolojinin yardımıyla eşsiz görüntüler elde edildi. Fotokapana yansıyan görüntüde bir boz ayı ağaca sırtını dayayarak bir süre sırtını kaşıdıktan sonra alandan ayrılıyor. Bir başka karede ise karacanın etrafını izlemesi ve daha sonra su içmesi yer alıyor. Kara leylek ve yaban kedisinin de görüntülerinin kaydedildiği fotokapanlar yardımıyla yaban hayatı popülasyonu çeşitliliği ve hayvan davranışları gözlemleniyor.

Yorumlar (0)
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74