VERGİLİ'DEN, FETÖ'CÜ MÜDÜR İDDİASINA AÇIKLAMA

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili geçtiğimiz günlerde Kredi Yurtlar Kurumu Karabük İl Müdürü Kadir Öztürk il

Genel 10.12.2018, 18:17 10.12.2018, 18:17
71
VERGİLİ'DEN, FETÖ'CÜ MÜDÜR İDDİASINA AÇIKLAMA
banner36
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili geçtiğimiz günlerde Kredi Yurtlar Kurumu Karabük İl Müdürü Kadir Öztürk ile ilgili “Benim yanıma geçmiş te FETÖ’cü imamlarla gelmişti” diyerek ciddi bir iddia da bulunmuştu.

KYK İl Müdürü Kadir Özkan’da bu gün Karabük Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığı ile Kişisel bir açıklama yayınlayarak, Vergili’nin iddialarını yalanladı. Öztürk açıklamasında özetle “Yapılan açıklamalar ve özellikle FETÖ ile irtibatlandırılmaya çalışılmam, şahsım ve İl Müdürü olarak temsil ettiğim Kredi ve Yurtlar Kurumumuza karşı yapılmış bir itibar suikastıdır, söylenenlerin hiçbiri doğru değildir, iftira, yalan ve düzmecedir.” Dedi.

Kadir Öztürk’ün Valilik aracılığı ile yaptığı yazılı basın açıklamasının ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili kendi Twitter hesabından “Her dönemde menfaati için sırtını güce dayayan, 2009-2014'te FETÖ imamlarıyla gezen, 2014 sonrası ENSAR VAKFI Başkanlığı ve üyeliği, 2018 de İlim Yayma Cemiyeti, şimdi de KYK AKP müdürü. Şahsi açıklamanızı Valilik Basın Müdürlüğü vasıtasıyla dağıtmanız ne kadar ilkeli?” şeklinde açıklamada bulundu.

Vergili ayrıca yaptığı açıklamada “Söz konusu Müdür benim yanıma şimdi yurtdışında firari olan Bölge İmamı Dursun Hoca ile gelmişti. Şimdi bana Senin yanında FETÖ’cü imamların ne işi var?” diye soranlar oluyor. 2009’da Karabük Belediye Başkanı olduktan sonra 17-25 Aralık olarak bilinen 2013 yılına kadar kurum ve kuruluşlardaki FETÖ’cüler defalarca Belediye Başkanlığı makamıma gelerek, birçok taleplerde bulunmuşlardır. Hiçbir taleplerini yerine getirmedim. 2013’e kadar sadece benim yanıma değil, AK Parti Teşkilatları ile gidip, gelmedikleri, girip, çıkmadıkları neresi kalmıştır?” dedi.

Vergili “Söz konusu AKP KYK Müdürü her dönemim adamı olmayı çok iyi beceren biridir. Dün Ensar Vakfında, İlim Yayma Cemiyetinde, Memur Sen’deki görevlerini inkar etmiyor da FETÖ’cü imamlar ile benim yanıma geldiğini niye inkar ediyor. Ben kendisine geçen sene yurtlardaki öğrencilerin Karabük Nüfusuna kazandırılması için bir çalışma yapalım dediğimde, ‘Bu KYK olarak bizim işimiz değil’ diyordu. Şimdi kendisi bizzat öğrencileri kendisi ayarlamaya çalışıyor. Kimse bana yalandan delilik yapmasın, herkes kimin ne olduğunu biliyor. Bu konular ile ilgili önümüzdeki günlerde daha sert açıklamalarım olacaktır.” Diyerek, bu konunun Karabük kamuoyunda daha çok tartışılacağının mesajlarını verdi.

 
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74