VERGİLİ'DEN AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE'DE YEREL YÖNETİM UYGULAMALARI KONFERANSI

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencilerinin Karabük

Genel 26.12.2018, 10:08 26.12.2018, 10:08
14
VERGİLİ'DEN AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE'DE YEREL YÖNETİM UYGULAMALARI KONFERANSI
banner36
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü öğrencilerinin Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda düzenlediği "Avrupa Birliği ve Türkiye'de Yerel Yönetim Uygulamaları" konferansına konuşmacı olarak katıldı.

Konferansa ayrıca MHP İl Başkanı Dr. Adem Kar, Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Safranbolu MHP Belediye Başkan Adayı Fatma Danışman ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferans, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin özgeçmiş ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde konuşma videolarının izlenmesi ile devam etti. Başkan Vergili video gösterimleri sonrası, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi hakkında bilgiler vererek kongreye katılımının nasıl gerçekleştiğini, Türkiye Cumhuriyeti adına çıkacak olumsuz bir kararın parlamentoda yapılan oylamada reddi, Türkiye'de yaşayan Kürt kardeşlerimizle ilgili yapılan açıklamaları, PKK'lı Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret'e verdiği cevapları ve Demir-Çelik sektöründe dünyanın birçok yerinde iş yapmasına rağmen neden Karabük Belediye Başkanı olmayı seçtiği konularında bilgiler verdi.

Milliyetçi Hareket Partisinin bir ilde aldığı en yüksek oy oranına yönelik duygu ve düşüncelerini anlatan Vergili, kısaca Kent Meydanın hikâyesinden de bahsetti. Başkan Vergili'nin açıklamalarının ardından 10 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde Karabük'te yaptığı çalışmalar sinevizyon eşliğinde izlendi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili gelecek dönem plan ve projeleri hakkında kısaca bilgiler verdi. Başkan Vergili'nin, öğrencilerin sorularını yanıtlamasının ardından konferans, çiçek takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74