VERGİLİ, 'ŞEHRİMİZDE SU BASKINI RİSKİ TAMAMIYLA ORTADAN KALKACAK'

Karabük Belediyesi, yaptığı yağmur suyu ızgaraları ile olası yağışlarda oluşabilecek su baskınlarının önüne geçiyor. Karabük Belediyesi Fe

Genel 10.01.2020, 15:18 10.01.2020, 15:18
19
VERGİLİ, 'ŞEHRİMİZDE SU BASKINI RİSKİ TAMAMIYLA ORTADAN KALKACAK'
banner36

Karabük Belediyesi, yaptığı yağmur suyu ızgaraları ile olası yağışlarda oluşabilecek su baskınlarının önüne geçiyor.

Karabük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bir yandan olası yağışlarda su baskını oluşabilecek bölgelerde yeni yağmur suyu ızgaraları yaparken, diğer yandan da mevcut ızgaraların bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Altyapı çalışmalarına önem verdiklerini ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Seçim döneminde beyan ettiğimiz Yağmur Suyu Drenaj Projemiz 2 yıl boyunca yapılan arazi çalışmaları ile büyük bir titizlik ile hazırlandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, artık tüm mahallelerden gelen yağmur sularının düzenli bir şekilde toplanarak deşarj edilmesi sağlanacak. Yağmur Suyu Drenaj Projemiz ile şehrimizde su baskını riski tamamıyla ortadan kaldırılmış olacak. Şuan yağış anında oluşabilecek olumsuzlukları ekiplerimizin yaptığı yağmur suyu ızgaraları ile geçici olarak önleyerek, vatandaşlarımızın sorun yaşamalarını engellemeye çalışıyoruz. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
0
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39