VERGİLİ 'KİMSENİN VİCDANI SIZLAMAYACAK MI?'

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, geç saatlerde sosyal medyasından bir bilgi paylaşımı yapt

Genel 04.04.2020, 01:16 04.04.2020, 01:16
83
VERGİLİ 'KİMSENİN VİCDANI SIZLAMAYACAK MI?'
banner36
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, geç saatlerde sosyal medyasından bir bilgi paylaşımı yaptı.

Başkan Vergili yaptığı paylaşımda, “Karabük’te 30’a yakın pozitif, 100’e yakında karantina altında olan var” ifadelerini kullandı.

Özellikle 30’a yakın pozitif vakanın Karabük’e geçen hafta getirilen Cezayirliler olduğu bilgisini de paylaşan Başkan Vergili, “Cezayirlilerin Karabük’e gelmesinin altyapısını oluşturanların vicdanı sızlamayacak mı” diye de sordu.

İşte Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin gecenin geç saatlerinde yaptığı paylaşım;
"Değerli Dostlarım

Ne yazık ki şu anda Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Covid-19 testleri pozitif çıkan 30’a yakın vaka mevcut. Ayrıca 100’e yakın insanımızda gözlem altında tutulmakta ve test sonuçlarını beklemekte. Pozitif vakaların yarıya yakını ise Cezayir vatandaşı.

Şimdi buradan şunu soruyorum; bir akşamda 1700 Cezayir vatandaşının şehirde konaklamasının altyapısını hazırlayanlar, yarın vicdani olarak bu durumdan rahatsız olmayacak mı? Çünkü biz biliyoruz ki, Cezayir vatandaşları içerisinde testleri pozitif olanlar bir hayli fazla ve bu insanların virüsü bulaştırdığı Karabük vatandaşları da mevcut.

Peki, hiçbir şehir dinamiğini ortaya koymadan bu insanların gelişlerine seyirci kalan milletvekilleri, şehrin idari makamları ve bu şehrin dinamikleri ileride bundan hiç rahatsız olmayacak mı? Hiçbir vicdan azabı çekmeyecek mi?

Bunları sizlerin takdirine bırakıyor, ileride doğabilecek vahim olaylardan kendilerinin mesul olduğunu, hiçbir tedbir alınmadan Cezayir vatandaşlarına hizmet edildiğini sizlere açıklamayı bir borç biliyorum.

Değerli Dostlarım

Vakit geçmiş sayılmaz. Şehrimiz bu beladan en az hasar alarak çıkabilir. Ancak şehri yöneten makamların bu konuda çok hızlı tedbirler alması gerekiyor. Fedakârca Cezayirlilere hizmet eden personel varsa, aileleriyle birlikte hızlı bir şekilde gözlem altına alınması, bu virüsün Karabük’e daha fazla yayılmasının engellenmesi gerekiyor.

Çok dikkatli olmalıyız! Biz bu servislerde çalışan arkadaşlarımızın kimler olduğunu bilmiyoruz. Bu arkadaşlarımızın bile bile tehlike altına atılmıştır. Tahmin ediyorum ki, ileride çıkabilecek tüm olumsuz sonuçların sorumluluğunu bu kararları alan makamlar karşılayacaktır.

Son durumu kısaca bilgilerinize sunmak istedim. Yarın akşam sizleri daha detaylı bir şekilde bilgilendireceğim."
Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74