VERGİLİ 'AKŞENER BOYUN EĞDİ'

MHP'li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, önümüzdeki günlerde parti kuracağını duyuran ve teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren eski TBMM

Genel 03.10.2017, 13:12 03.10.2017, 13:12
16
VERGİLİ 'AKŞENER BOYUN EĞDİ'
banner36

MHP'li Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, önümüzdeki günlerde parti kuracağını duyuran ve teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren eski TBMM Başkan Vekilli ve eski İçişleri Bakanı Meral Akşener'in 28 Şubat sürecinde tehditlere boyun eğdiğini ve postmodern darbecilerden şikayetçi olmadığını belirterek, ifade tutanaklarıyla birlikte paylaşımda bulunduğu sosyal medya hesabından, "Millet iradesi dışındaki güçlere boyun eğenler bu milleti temsil edemez" dedi.

Rafet Vergili, sosyal medya hesabından, Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 28 Şubat davasının 73. duruşmasına ait, dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'in ifade tutanaklarını yayınladı ve "şikayetçi değilim" sözüne dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından dava arkadaşları ve millete seslenen Vergili, "Son dönemde camiamızda ve ülkemizde bir oyun oynanıyor. Birileri, 'ülkücü hareketin liderliğine, ülkenin yönetimine' talip olduğunu söylüyor. Herkes şunu bilmelidir ki millet iradesi dışındaki güçlere boyun eğenler bu milleti temsil edemezler. Milletin verdiği yetki ile devletimizin koltuklarında otururken, bir takım güçlerin tehdit ve hakaretine maruz kalırken sessiz kalanlar, milletin bakanına hakaret edenlerden bağımsız yargı huzurunda şikayetçi olamayanlar, kısacası kendi haklarını bile savunamayanlar, bu milletin haklarını savunamazlar. Soruyorum sizlere, tehditlere boyun eğenler, postmodern darbecilerden şikayetçi olamayanlar mı bu davanın ve milletin haklarını savunacaklar?" dedi.

Yorumlar (0)
1
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39