VALİ GÜREL'İN '12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN' KABULÜ MESAJI

Bugün, milletçe İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 98 inci yıl dönümünü kutlamanın gur

Genel 11.03.2019, 17:45 11.03.2019, 17:45
77
VALİ GÜREL'İN '12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN' KABULÜ MESAJI
banner36

Bugün, milletçe İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 98 inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.


Kurtuluş Savaşında milletimizin verdiği büyük dayanışma ve tarihe geçen eşsiz mücadele vatan şairi Mehmet Akif'in yazdığı İstiklal Marşının mısralarıyla ölümsüzleştirilmiştir.


Bizler bugün mazlum milletlerin umudu olarak Büyük ve Güçlü Türkiye’de hür ve bağımsız yaşıyorsak, bunu istiklal mücadelemizin ölümsüz destanı İstiklal Marşını yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve canını ortaya koyan aziz milletimize borçluyuz.


Her zaman mensubu olmaktan gurur duyduğumuz aziz medeniyetimizin bugün bizlere atfettiği görev ve sorumluluk bilimde, teknolojide, kültürde, sanatta, ekonomide, hayatın her alanında gelişme ve ilerleme kaydederken, hayatı boyunca hak davası yolunda olmayı temel felsefe edinmiş Mehmet Akif’i tanımak ve gençlerimize vatan ve bayrak aşkını, azmi, başarmayı ve her şartta zorlukların üstesinden gelmeyi öğretmek öncelikli görevimizdir.


İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gününde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-7
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74