VALİ GÜREL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

Karabük Valisi Fuat Gürel, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Gürel mesajında şu ifadelere yer verdi; "Ramazan ayının habe

Genel 19.04.2019, 13:52 19.04.2019, 13:52
23
VALİ GÜREL'DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
banner36

Karabük Valisi Fuat Gürel, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Gürel mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Ramazan ayının habercisi olan kurtuluş ve af anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma fırsatını yakalayabilecekleri özel zaman dilimlerinden birisidir.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız.

Bu duygularla Karabüklü hemşehrilerimin ve tüm İslâm Âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum."

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74