VALİ GÜREL'DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ MESAJI

Karabük Valisi Fuat Gürel, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü

Genel 11.03.2020, 14:18 11.03.2020, 14:18
27
VALİ GÜREL'DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ MESAJI
banner36
Karabük Valisi Fuat Gürel, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Gürel mesajında; "İstiklal Marşımız şanlı tarihinin hiçbir döneminde İstiklal ve İstikbalinden ödün vermemiş, birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelebilme iradesini göstermiş Aziz Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık manifestosudur.

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilişinin 99. yılında aynı coşku, azim ve kararlılıkla büyük ve güçlü Türkiye'mizi hep birlikte Milletimizin hedeflerine taşımanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

İstiklal Marşımızın mısralarında Milletimizin tarihi boyunca verdiği bütün mücadele, azim ve kararlılığı en veciz sözlerle ifade eden Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, örnek kişiliği ve asil duruşuyla geleceğimizin mimarları gençlerimiz ve çocuklarımız için önemli bir ilham kaynağıdır.

Bizlere düşen görev; bilimde, sanatta, kültürde, sporda ve dahi her alanda azim ve kararlılıkla ülkemizi çağın ötesine taşımak ve O’nun deyimiyle tüm dünyaya 'Asım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek' dedirtebilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurtuluş Mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal ve İstikbal Mücadelemizin kahramanları Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; kahraman gazilerimize ve şehitlerimizin mukaddes emanetlerine sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. " ifadelerine yer verdi.
Yorumlar (0)
21
açık
banner17
banner18
banner39
banner74