UYSAL'DAN 18-24 MART YAŞLILARA SAYGI HAFTASI MESAJI

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılara Saygı" Haftası dolayısıyla bir me

Genel 19.03.2019, 10:39 19.03.2019, 10:39
38
UYSAL'DAN 18-24 MART YAŞLILARA SAYGI HAFTASI MESAJI
banner36

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılara Saygı" Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Uysal mesajında,” Yaşlılarımız, kültürümüzü, örf ve adetlerimiz ile manevi değerlerimizi bizlere miras bırakarak yarınlara taşımamızı sağlayan, geleceğe ışık tutmamıza vesile olan yegâne değerlerimizdir.

Kendimize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza verdiğimiz önem gibi varlık sebebimiz olan yaşlılarımıza da önem vermeliyiz. Türk aile yapısında büyüklere gösterilen saygı ve sahiplenme duygusu bizim toplum olarak en büyük hazinemizdir.

Peygamber Efendimiz gençleri, yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş ve "Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır.” diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır.

Devletimiz yaşlılarımıza her türlü desteği sunmakta ve ilerleyen yaşlarında daha huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak için her türlü imkanlar sağlanmaktadır.

Bu vesileyle bütün büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74