UYSAL 'HALKIN DERTLERİ BİZİMLE SONA ERECEK'

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, halkın ilgi ve alakası her geçen gün artarak devam ettiğini belirtt

Genel 11.03.2019, 12:34 11.03.2019, 12:34
27
UYSAL 'HALKIN DERTLERİ BİZİMLE SONA ERECEK'
banner36
AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, halkın ilgi ve alakası her geçen gün artarak devam ettiğini belirtti. Vatandaşlar, Karabük Üniversitesini 10 yılda nasıl sıfırdan parmakla gösterilen bir Üniversite yaptıysa, Karabük’ü de parmakla gösterilen bir il yapacağına inançlarının tam olduğunu ifade ediyorlar.

Karabük’ün artık kaybedecek bir zamanı olmadığını belirten AK Pati Adayı Burhanettin Uysal, Karabük’ün 10 yılda devamlı geri giden bir il olduğunu belirterek “Halkımızın ve mahalle sakinlerimizin dertlerini dinlemek, isteklerini öğrenmek için mahalle mahalle teşkilatımızla geziyoruz. Mahallelerimiz de 10 yılda mevcut belediye başkanı tarafından söz verildiği halde bugüne kadar yapılmayan birçok sorun bulunmakta. Bunu yaptığımız toplantılar da bizlere iletiyorlar. Mahalle sakinlerinin dertlerine ve isteklerine çare olacak kişinin ayaklarına kadar geldiğini söylüyoruz, projelerimizi anlatıyoruz. İktidar olan partinin belediye başkan adayı olarak projelerimizi devletimizin desteği ile yapacağız.

Mevcut belediye başkanı grafikerlere çizdirdiği projeleri halkımıza yapacağını iddia ediyor. Bu projelerini hangi para ile yapacak, Bu projeleri hayata geçirmek için belediye bütçesi yeter mi? Mesela yağmur suyu drenaj çalışmasını, trafik sorununu 10 yılda niye çözmedi? Kitapçıkların da başka gösterip, gösterdiği ile alakası olmayan çalışmaları yapıp bizleri kandırdı diye bana her mahallede söylüyorlar. Bizim yapacağımız projeler ise onaylanmış gerçek, birçoğunun gerekli izinlerin alındığını, ödenek sıkıntısı olmayan, devlet desteği ile yapılacak projeler olduğunu ve Belediye’nin parasını ise gerçekten Karabük halkının işini, aşını ve ekmeğini büyütecek çalışmalara harcayacağımı anlatıyorum. Çamur atarak, doğruları anlatmayarak, Karabük halkını kaldırarak değil ben yapacaklarımı anlatıyorum. Karabük’ü şaha kaldıracak, bu güzel şehrimizi parmakla gösterilecek bir şehir yapacak olan ve ete kemiğe bürünen, sadece kazma vurulması kalan projelerimi halkımıza tek tek izah ediyorum.” diye konuştu.

Belediyeciliği gönül belediyecilik anlayışı ile yapacağını belirten Uysal “Allah’ın izni ile 1 Nisan da Belediye Başkanı olduğum da kapım tüm hemşerilerime açık olacak. Ben ne dersem o olur, benim kararlarım geçer anlayışımız olmayacak. Biz Belediyeciliği bu şehrimize değer katacak tüm projelerimizi halkımızla birlikte yapacağız, onların görüşlerini, onların arzu ettiği şekilde yapacağız. Bunu rektörlük zamanım da üniversite de yaptım. Aynısı Belediye Başkanı olduğum da Belediyemizde de yapacağız.

31 Mart’a kadar Karabük’te sıkmadık el, dinlenmedik vatandaş bırakmayacaklarını belirten Uysal “Cumartesi günü 100. yıl mahallesinde, Pazar günü 5000 evlerde kurulan pazarları gezdik. 100.yıl pazarın da yağmur yağdığında hem esnaf hem de vatandaş çatıdan akan sularla mağdur oluyorlarmış. Bu sıkıntı mevcut belediye başkanına iletilmiş, bırakın çare bulunmayı, halkın dertleri bile dinlenmemiş. Aynı şekilde rüzgârlı, yağmurlu, karlı havalarda, esnafın ve halkın mağdur olduğu 5000 evler pazarın da hazırladığı üsttü kapalı, oto parkı olan modern Pazar yeri projemiz ile halkımızın ve esnaflarımızın dertlerine son veriyoruz. Hemşerilerim hiç endişelenmesin. Allah'ın izniyle 1 Nisan’dan sonra dertlerine derman, kanayan yaralarına merhem olacağız. Halkımız her şeyin farkında. Gereken cevabı sandıkta verecekler. Halkımızın bize gösterdiği bu yoğun ilgi ve alakaya, 1 Nisandan itibaren çok çalışarak sorunlarına çözüm üreteceğiz. Karabük'ü ortak akıl ile birlikte yöneteceğiz.” Dedi.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74