UYSAL FETÖ/PDY KOMİSYONUNDA

MİLLETVEKİLİ BURHANETTİN UYSAL FETÖ/PDY MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONUNA SEÇİLDİ

Genel 22.08.2016, 09:32 22.08.2016, 09:32
11
UYSAL FETÖ/PDY KOMİSYONUNDA
banner36
MİLLETVEKİLİ BURHANETTİN UYSAL FETÖ/PDY MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONUNA SEÇİLDİ

UYSA

Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal FETÖ/PDY Meclis Araştırma Komisyonuna seçildi.

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili, AB Uyum Komisyonu, AKPM, KPK ve ABA Üyesi olan AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal'a yeni bir görev daha verilerek FETÖ/PDY Meclis Araştırma Komisyonu üyeliğine seçildi.

Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Fethullahçı Terör Örgütünün  (FETÖ/PDY) 15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimini ve bu terör örgütünün faaliyetlerinin tüm yönleriyle araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonuna seçildi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Milletvekili Uysal: "TBMM Genel Kurulu 128. birleşiminde AK Partimizin verdiği önerge ile FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına oybirliği ile karar verildi. Komisyonda ben dahil AK Parti'den 9, CHP'den 4, MHP ve HDP'den birer milletvekili yer almaktadır." ifadelerini kullandı.

Uysal açıklamasına şöyle devam etti: "Hain bir terör örgütüyle karşı karşıyayız. Savaş ortamında dahil bombalanmayan Gazi Meclis hain terör örgütü FETÖ tarafından hedef alındı. Meclise yapılan bu saldırı aynı zamanda millet  iradesine karşı bir saldırıdır. Ne yazık ki asrın en uzun gecesine tanıklık eden milletvekillerinden biriyim.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan darbe girişimi gecesi milleti meydanlara davet etmesiyle inanç, görüş, siyasi parti farkı gözetmeksizin ülkemizin ve milletimizin istiklali ve istikbali için meydanlara inen aziz milletimiz hainlerin uçaklarına, tanklarına, kurşunlarına dur dediler.

İşte bu imanın göstergesidir. Aziz milletimiz demokrasiye, vatanına ve milli iradeye sahip çıktı. Terör örgütü milletin mukavemetine rağmen geride yüzlerce şehit ve binlerce yaralı bırakmış, devletin en önemli kurumlarının binalarına bombalarla ağır hasar vermiştir. Devlet içerisinde yapılanmış bu tür illegal mücadele ile ilgili alınması gereken her türlü etkili, hukuki ve idari tedbirlerin araştırılması için yakın tarihte komisyonumuzun başkan, başkanvekili, sözcü ve katip üyelerinin seçimini yaparak çalışmalara başlayacağız.  Vatanımıza milletimize hayırlı olsun." dedi.
Yorumlar (0)
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39