ÜRKMEZER'DEN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebeti ile bir

Genel 10.12.2018, 13:30 10.12.2018, 13:30
16
ÜRKMEZER'DEN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
banner36
Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Ürkmeze mesajında; “ İnsanların doğuştan ve eşit bir biçimde sahip oldukları hakları ifade eden uluslararası bir belge olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edildiği 10 Aralık 1948 tarihinin seneyi devriyesi her yıl Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmakta olduğunu hatırlatırken; “ Birleşmiş Milletlerin kurucu üyesi ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer alan ve derin mazisi boyunca dünyada barış kültürüne önemli katkılarda bulunan Aziz Milletimiz, bu konudaki hassasiyetini ortaya koymuş ve insan hakları konusundaki önemli sözleşmelere taraf olmuştur” dedi.

Ürkmezer mesajına şöyle devam etti; “ Ülkemizin Beyanname’yi ilk imzalayan ülkeler arasında yer alması, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi için önemli adımlar atması, bu konudaki hassasiyetinin göstergesidir. Zaten bizim inancımızda, kültürümüzde hakkı korumak, insanlar arasında ayırım yapmamak, farklılıklara saygı duymak öne çıkmaktadır. Tarihimiz insan hak ve hukukunun her zaman korunduğuna yönelik örneklerle doludur.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, dünyanın neresinde olursa olsun, zulme, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı şiar edinmiştir. Hoşgörü, kardeşlik, sevgi ve dayanışma konusundaki tarihsel birikim ve deneyimlerimizle; insan haklarının gerçekleştirilmesinde öncü ve etkin rol oynayabilecek örnek tecrübelere sahibiz.

İlçemizde de insan hakları alanında tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Engeli olan kardeşlerimiz, çocuklarımız ve kadınlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri ve daha iyi hayat standartlarına ulaşmaları için çalışmalarımız devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, toplumumuzun tüm bireylerinde insan hakları bilincinin oluşmasını, benimsenmesini ve toplumun huzur içinde yaşamasını temenni eder, tüm halkımızın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarım.
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74